Geri Dön

Bu da mı yalan Fenerbahçe?

Fenerbahçe kendilerine resmi bir teklifin gelmediğini duyurmuştu. Ama işin aslı hiç de öyle değil.

Bu da mı yalan Fenerbahçe?

İspanya’nın Deportivo Kulübü’nün geçtiğimiz ocak ayında Fenerbahçeli Semih Şentürk’ü istediği medyada defalarca yer alırken, sarı lacivertli yönetim kendilerine resmi bir teklifin gelmediğini duyurmuştu. Ama işin aslı hiç de öyle değil.

Ancak bir belge Deportivo’nun 11 Ocak 2011’de Fenerbahçe’ye bir yazı göndererek, Semih ile görüşmek için izin talep ettiklerini ortaya koydu.

Deportivo Kulübü Teknik Sekreteri Ernesto Bello’nun imzasını taşıyan İngilizce yazıda, “Futbolcunuz Semih Şentürk’ün transferi konusunda sizinle görüşmek istiyoruz. Bize, yüz yüze görüşebileceğimiz bir tarih vermenizi bekliyoruz” ifadesi yer aldı. Ancak Fenerbahçe Kulübü geri dönmedi.

İSPANYOLLAR'A GERİ DÖNMEDİLER

Kümede kalma mücadelesi veren Deportivo, La Liga’da tutunabilirse Semih’e yıllık 1.5 milyon Euro ve imza parası verecek. Milli futbolcunun eşi de kabul ederse milli futbolcu, seneye Deportivo veya İspanya’nın diğer önemli kulüplerinden Villarreal’de forma giyecek. Golcü futbolcunun Fenerbahçe ile olan sözleşmesi mayıs ayında sona erecek.

Kurallar gereği futbolcular, mukavelelerinin bitimine 6 ay kala diledikleri kulüple transfer görüşmesi yapabilir. Deportivo'lular bunu bildikleri halde nezaketen Fenerbahçe’ye bu faksı gönderdiler ancak cevap alamadılar.

Maçın perde arkası: Valencia 1-1 Rayo Vallecano
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber