Geri Dön

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonu'dan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

İtalya Ligi'nde şampiyonluğa ulaşan Imoco Volley, bu sezon 4 kupa kazanan Vakıfbank ile CEV Şampiyonlar Ligi finalinde karşı karşıya gelecek. Imoco'nun pasörü Joanna Wolosz maçla ilgili 'Basit bir finalden bile daha özel olacak' derken Türkiye'ye transferi konuşulan Egonu önemli açıklamalarda bulundu. Egonu ayrıca küfürlü paylaşıma gösterdiği tepkiyi anlattı.

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonu'dan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

Voleybolda tüm gözler CEV Şampiyonlar Ligi'nde Vakıfbank ve Imoco Volley Conegliano arasında oynanacak final maçına çevrildi. Imoco Volley Conegliano'nun pasörü Joanna Wolosz, Miriam Sylla ve Egonu, Vakıfbank maçı öncesi İtalyan basınına konuştu.

Imoco'nun tecrübeli pasörü Joanna Wolosz maçla ilgili şu ifadeleri kullandı; Bu final için enerjimiz var ve sahaya çıkmak için sabırsızlanıyoruz. Her final farklıdır ve çok iyi tanıdığımız çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. VakıfBank uzun ve yoğun bir sezondan geldi, eksik yanlarını keşfetmek için maçı mümkün olduğunca uzatmaya çalışmalıyız. Bu yıl çok iyi oynadılar ama onlar da karmaşık anlar yaşadılar.

"BASİT BİR FİNALDEN BİLE ÖZEL OLACAK"
Biraz baskı hissediyoruz, ancak yıllar geçtikçe bu baskıya alışıyorsunuz. Ayrıca bu maç bizim için bir döngünün sonunu temsil edecek, dolayısıyla basit bir finalden bile daha özel olacak.

Miriam Sylla ise "Takım bu finalle yüzleşmeye fazlasıyla hazır. Hem eğlenmek hem de değerimizi kanıtlamak istiyoruz. Ljubljana'da bizi destekleyecek çok sayıda taraftarımız olacağını biliyorum ve yılı kapatmadan önce onlara bir başka büyük duyguyu tattırmayı umuyorum." dedi.

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonudan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

EGONU: "BÜYÜK RAKAMLAR REDDETTİM"
Corriere Della Sera'ya konuşan Paola Egonu önemli açıklamalarda bulundu. Imoco ile son maçına çıkacak olan Egonu İtalyan kulübüne veda edecek. Önümüzdeki sezon mücadele edeceği takım ise Vakıfbank olacak. Egonu gelen tekliflerle ilgili samimi itirafta bulundu.

'En az 2 Türk kulübünden sana milyonluk teklifler geldi. Para senin için ne kadar önemli?' sorusuna Paola Egonu "Biraz. Büyük rakamlar reddettim; bir karar verirken para dikkate alacağım son şeylerdendir. Değişimle bağlantılı konfor alanımdan çıkarak gelişmeyle daha çok ilgiliyim." yanıtını verdi.

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonudan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

KÜFÜRLÜ YORUMA TEPKİ
Saha dışında yapılan kötü yorumlarla ilgili olarak yıldız isim, 'En sinir bozucu şey, benim bir insan olduğumu unutmaları. Kızına imza alamayan biri İnstagramdan: "Sen o..." yazdı. Hayır, üzgünüm o... değilim. Sporcu olarak hayatımın rutinlerini ve taleplerini görmezden geliyorsunuz. Maçtan sonra 100 imza verdim ve dinlenmeliydim." ifadelerini kullandı.

"20 YIL DAHA VOLEYBOL OYNAMAYI GÖZE ALAMAM"
Francesca Piccinini'nin 40 yaşında emeklik olduğu hatırlatılan İtalyan yıldız; "Kesinlikle hayır. Bu benim hikayem değil... Hayatta yapmam gereken çok şey var, yirmi yıl daha voleybol oynamayı göze alamam." dedi.

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonudan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

FENERBAHÇE'Yİ REDDETMİŞTİ
Geçen sezon Fenerbahçe Opet'e transfer olma durumuyla ilgili Egonu şu ifadeleri kullanmıştı: “Daha önce rakibim olarak gördüğüm PalaVerde ve Imoco seyircisini en az bir sezon tribünde bizi desteklerken görmeden Conegliano ve İtalya’dan ayrılmak istemediğim için teklifi reddettim. Fenerbahçe’nin teklifini ve önerilen o ücreti reddetmek kolay olmadı, böylesine teklifler çok sevindirici. Gelecekte de yurtdışı tecrübesi edinme fikri beni oldukça heyecanlandırıyor. Bu ne kadar geliştiğimin de bir göstergesi olacak.”

YENİ SEZONDA VAKIFBANK'TA
İtalya'da ligde son maçına çıkan Paola Egonu'nun önümüzdeki sezon VakıfBank'ta oynaması bekleniyor. Fenerbahçe Opet'in geçen sezon transfer etmek için çok uğraştığı ancak 1 milyon euro'luk bonservis ücretine takıldığı Egonu için Vakıfbank, Imoco Volley Conegliano'yu ikna etti.

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonudan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

3.44 METRE SMAÇ YÜKSELİĞİNE ULAŞABİLİYOR
23 yaşındaki 1.93 boyundaki İtalyan pasör çaprazı Paola Egonu, 3.44 metre smaç yüksekliğine ulaşabiliyor.

EGONU'DAN PAYLAŞIM
İtalyan süper star daha önce sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Bulunduğum yer için minnettar, gideceğim yer için heyecanlıyım."

TAKIMA ARKADAŞI DOĞRULADI
Raphaela Folie, takım arkadaşı Paola Egonu’nun Vakıfbank ile anlaştığını Tageszeitig’e doğruladı: “Evet, bu doğru. Paola, Vakıfbank’a imza attı.”

CEV Şampiyonlar Ligi Finali öncesi Paola Egonudan Türkiye itirafı: Büyük rakamlar reddettim

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber