Geri Dön

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı tamamlandı

İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ‘Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’ düzenlendi. İlk gün yapılan ‘29 Ekim Cumhuriyet’ etabı, 31 Ekim Cumartesi günü Adalar parkurunda gerçekleştirilen ‘Mavi Vatan’ etabı ve 1 Kasım Pazar günü Kalamış Koyu’nda yapılan ‘Barbaros Hayreddin Paşa’ etabı ile organizasyon tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı tamamlandı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl ilk defa düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı, 29 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında düzenlendi.

İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen yarışın ilk gün gerçekleşen ‘29 Ekim Cumhuriyet’ etabı, Dolmabahçe’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi şahsiyetleri huzurunda yapılan saygı duruşunu takiben başladı. Yarışmaya katılan 61 yat sonrasında, sınıflarına göre değişen tur sayıları ile Dolmabahçe, Ortaköy, Galataport İstanbul ve Anadolu Hisarı parkurunda yarıştı.

31 Ekim Cumartesi günü ise Adalar parkurunda ‘Mavi Vatan’ etabı gerçekleşti. Yarışmanın son günü olan 1 Kasım Pazar günü, Kalamış Koyu’nda ‘Barbaros Hayreddin Paşa’ etabı ile etkinlik tamamlandı.

Söz konusu üç etap sonunda, yedi ayrı sınıfta yarışan yelkenli teknelerin genel klasman birincileri ise şu şekilde açıklandı:

IRC-0

ENKA CHEESE                                Tekne sahibi: Enka / Levent Peynirci

IRC-1

LINEA ROSSA                                Tekne sahibi: Onur Tok

IRC-2

AKKİM KİMYA CHEESE                    Tekne sahibi: Levent Peynirci / Güney Kaptan

IRC-3

PUPA-DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ           Tekne sahibi: Cenk Tekkaya / Yusuf Tunç

IRC-4

KUPA KIZI-SETUR MARİNAS            Tekne sahibi: Gül Çelikel

SPORTSBOAT

NİMBUS                                        Tekne sahibi: Saruhan Cinay

GEZGİN

CAPE TOWN                                  Tekne sahibi: Barış Kılınç               

 

Ödül Töreni ileri bir tarihe ertelendi

Tüm Türkiye’yi yasa boğan İzmir depremi üzerine, 30 Ekim Cuma günü İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulubü yönetimi toplanarak 1 Kasım’da düzenlenmesi kararlaştırılmış olan ve ‘Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı’ trofelerinin sahiplerini bulacağı ödül törenini ileri bir tarihe erteledi. Kulüpten yapılan açıklamada, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Allah’tan rahmet, yaralılarımız için acil şifa dilekleri paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı tamamlandı

 

 

Nestor El Maestro: "Temponuz ve oyun karakteriniz iyi olduktan sonra her maçı alırsınız."
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber