Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı

Son dakika Cumhurbaşkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanlığı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 39.684 cumhurbaşkanlığı haberi bulunmuştur.
3600 EK GÖSTERGE ile kim, ne kadar maaş alacak? Ek Gösterge çıktı mı, maaşlara etkisi ne olacak?
3600 EK GÖSTERGE ile kim, ne kadar maaş alacak? Ek Gösterge çıktı mı, maaşlara etkisi ne olacak?3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. 2022 yılı itibariyle ek gösterge ile ilgili çalışmalar hızlandırıldı. Ek göstergeyi de içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'na sunuldu ve kabul edildi. Peki, 3600 ek gösterge ile kim ne kadar maaş alacak?
5.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Draghi'ye resmi törenle karşılama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Draghi'ye resmi törenle karşılamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Başbakanı Mario Draghi'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi törenle karşıladı.
5.07.2022Siyaset
3600 EK GÖSTERGE çıktı mı, kimlere verilecek? 3600 ek göstergenin maaşa etkisi ne?
3600 EK GÖSTERGE çıktı mı, kimlere verilecek? 3600 ek göstergenin maaşa etkisi ne?3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Ek göstergeyi içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu'na sunulmuştu. 3600 Ek gösterge teklifi kabul edildi. Ek göstergenin kapsamı genişletildi. İşte 3600 ek göstergede son durum.
5.07.2022Ekonomi
Graham Türkiye’ye F-16  desteğini yineledi
Graham Türkiye’ye F-16 desteğini yinelediABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Türkiye ziyareti dönüşü yaptığı açıklamada, Washington’ın Ankara’ya F-16 savaş uçağı satması konusunda elinden geleni yapacağını yineledi.
5.07.2022Dünya
Nestle 5. fabrikayı Karacabey’de açtı
Nestle 5. fabrikayı Karacabey’de açtıNestle Health Science, Türkiye’nin ilk enteral beslenme ürünleri fabrikasını Bursa Karacabey’de açtı.
5.07.2022Ekonomi
ABD’li senatör Graham'dan F-16 mesajı
ABD’li senatör Graham'dan F-16 mesajıDaha önce Türkiye karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye ziyareti sonrası sosyal medyada yaptığı paylaşımda 'Türkiye'ye F-16'ların satışı için elimden geleni yapacağım." dedi.
4.07.2022Haberler
ABD’li senatör Graham'dan F-16 mesajı
ABD’li senatör Graham'dan F-16 mesajıDaha önce Türkiye karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Türkiye ziyareti sonrası sosyal medyada yaptığı paylaşımda "Türkiye'ye F-16'ların satışı için elimden geleni yapacağım." dedi.
4.07.2022Gündem
‘Demokrasi âşıklarının adayı’
‘Demokrasi âşıklarının adayı’Altılı masa İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in ev sahipliğinde buluştu. Altı liderin yaptığı ortak açıklamada “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana olan, demokrasi âşıklarının adayı olacak” denildi.
4.07.2022Siyaset
HDP Büyük Kongresi’nde ‘altılı masa’ya mesaj: Ortak aday fikrine açığız
HDP Büyük Kongresi’nde ‘altılı masa’ya mesaj: Ortak aday fikrine açığızAnayasa Mahkemesi’nde kapatma davası devam eden HDP’nin “Çözüm Biz’de” sloganı ile Ankara’da Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Büyük Olağan Kongresi’nde Eş Genel Başkanlar Mithat Sancar ve Pervin Buldan, yeniden bu göreve seçildi.
4.07.2022Siyaset
6'lı masa 5'inci toplantı sonrası ortak bildiri yayımladı
6'lı masa 5'inci toplantı sonrası ortak bildiri yayımladıCHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi liderlerinin oluşturduğu 6’lı masanın 5'inci toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantı sonrası 6 partinin lideri ortak açıklama yayımladı.
3.07.2022Siyaset
Donanmanın 2. büyük gemisi olacak! DERYA'dan yeni bilgi
Donanmanın 2. büyük gemisi olacak! DERYA'dan yeni bilgiSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, donanmanın 2. büyük gemisi DERYA'nın inşasıyla ilgili son bilgileri paylaştı.
3.07.2022Haberler
Donanmanın 2. büyük gemisi olacak! DERYA'dan yeni bilgi
Donanmanın 2. büyük gemisi olacak! DERYA'dan yeni bilgiSavunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, donanmanın 2. büyük gemisi DERYA'nın inşasıyla ilgili son bilgileri paylaştı.
3.07.2022Gündem
Türk buluşları kitap oldu
Türk buluşları kitap olduSistem Global Danışmanlık öncülüğünde hazırlanan “Belgelerle Selçuklulardan Osmanlılara Türklerde İnovasyon, Buluş ve Arayışlar” isimli referans kitap tanıtıldı.
3.07.2022Ekonomi
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı: Spor birleştirir
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı: Spor birleştirir4. Dünya Göçebe Oyunları’na az bir zaman kala Organizasyon Komitesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, “Sporun birleştirici gücü etrafında şekillenen tek sesli bir organizasyon sunacağız. Mesajımız belli: Spor birleştirir” dedi.
3.07.2022Diğer
Zelenskiy bizzat açıkladı: Ukrayna için özel güvenlik grubu
Zelenskiy bizzat açıkladı: Ukrayna için özel güvenlik grubuUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ulusa sesleniş konuşmasında, Ukrayna için Uluslararası Güvenlik Garantileri konusunda özel bir grup kurulduğunu açıkladı. Zelenskiy, ABD'nin Ukrayna için açıkladığı yeni silah yardımı paketini de duyurdu.
2.07.2022Dünya
Sözcü Kalın ABD’li Senatör Lindsay Graham ile görüştü
Sözcü Kalın ABD’li Senatör Lindsay Graham ile görüştüCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD'li Senatör Lindsay Graham ile bir araya geldi.
2.07.2022Siyaset
Bakan Murat Kurum: 2053 yılında tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağız
Bakan Murat Kurum: 2053 yılında tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum “Sürdürülebilir Kalkınma Ekseninde Döngüsel Ekonomi ve Sıfır Atık Mavi” programında yaptığı konuşmada, “2053 yılında oluşan tüm atıklarını dönüştüren bir ülke olacağız. 2030 yılına kadar da tüm binalarımızı enerji verimli hale getireceğiz ve ısıtma, soğutmada da yüzde 100 karbonsuzlaştırmayı sağlamış olacağız. “ dedi.
2.07.2022Gündem
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyor
‘Yasa dışı kumar dedektifi’ geliyorMilli Piyango İdaresi “Şans Oyunları Kurumu” kurulmasını içeren yasa teklifi hazırladı. Yasa dışı oynatılan kumar ve talih oyunları işletmelerinin denetimi ile sanal kumarı önleyecek “özel denetim personeli” istihdamını da öngören taslak, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na sunuldu. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Vekili Bekir Yunus Uçar, taslakta sanal kumar ve sanal bahisle mücadele için doğrudan kapatma yetkisi istendiğini dile getirdi.
2.07.2022Gündem
3600 ek gösterge düzenlemesini de içeren Torba Kanun Teklifi Meclis'ten geçti
3600 ek gösterge düzenlemesini de içeren Torba Kanun Teklifi Meclis'ten geçtiEk gösterge, öğrenci affı ve emekli maaşlarının alt sınırını 3 bin 500 TL olarak belirlenmesini de içeren yasa teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. 5’inci Yasama Yılını tamamlayan Meclis, 1 Ekim’e kadar tatile girdi.
1.07.2022Ekonomi
Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandı
Asgari ücret kararı Resmi Gazete’de yayımlandıAsgari Ücret Tespit Komisyonunun, temmuz ayından itibaren geçerli olacak yeni asgari ücrete ilişkin kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
1.07.2022Ekonomi
İstiklal Marşı 10 Kıtası: İstiklal Marşı Sözleri, Okunuşu ve Kabulü
İstiklal Marşı 10 Kıtası: İstiklal Marşı Sözleri, Okunuşu ve KabulüTürkiye Cumhuriyeti’nin ve milletinin bağımsızlığını simgeleyen İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınmıştır. Bestesi Osman Zeki Üngör'e aittir. İstiklal Marşı toplamda 10 kıtadır. Özel günler ve törenlerde İstiklal Marşı’nın ilk 2 kıtası okunur. Sözleri ve okunuşu açısından Türk milletinin ruhunun derinliklerine işleyen İstiklal Marşı milli marş yarışması sonucunda kabul edilmiştir. İstiklal Marşı kaç kıta? İstiklal Marşı 10 kıtası sözleri, kabulü, notaları ve okunuşu ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Gündem
Selçuk Özdağ: Adayımızı seçim kararından 1 hafta sonra açıklayacağız
Selçuk Özdağ: Adayımızı seçim kararından 1 hafta sonra açıklayacağızGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "6'lı masanın yapacağı ilk iş, cumhurbaşkanlığını kazanmak. Cumhurbaşkanı adayımızı, seçim kararı alındıktan 1 hafta sonra açıklayacağız" dedi.
1.07.2022Siyaset
Barcelona, Jan Vesely transferini açıkladı!
Barcelona, Jan Vesely transferini açıkladı!İspanya'nın dev kulübü Barcelona, Fenerbahçe Beko'dan ayrılan Jan Vesely ile 3 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.
3600 ek gösterge son dakika çıktı mı, kimlere verilecek? Ek gösterge haberleri son durum
3600 ek gösterge son dakika çıktı mı, kimlere verilecek? Ek gösterge haberleri son durum3600 ek göstergede son dakika gelişmeleri yaşanıyor. İçerisinde öğrenci affı ve emekli maaşı zammını da içeren teklif meclise sunulmuştu. Teklifte ayrıca 3600 ek göstege de yer aldı. Sunulan teklifle memurlara ilave olarak 600 ek gösterge verilecek. Peki, 3600 ek gösterge kimlere verilecek, ne zaman çıkacak? İşte ek göstergede son haberler.
30.06.2022Ekonomi
Bakan Yanık: Erişilebilirlik geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisi
Bakan Yanık: Erişilebilirlik geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Erişilebilirlik hem sizlerin, hem toplumumuzun faydasına hizmet eden, gelişmiş bir medeniyet göstergesidir. Erişilebilir yaşam alanları oluşturmak geleceğimize yapılan en kıymetli yatırımlardan birisi. Bu konuda biz bakanlık olarak istediğiniz her an size rehberlik etmek üzere hazırız" dedi.
30.06.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.