Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı

Son dakika Cumhurbaşkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanlığı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 45.720 cumhurbaşkanlığı haberi bulunmuştur.
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklaması
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiyenin ne zaman ödeneceğine ilişkin "Meclis'te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız" dedi.
30.11.2023Ekonomi
Beştepe’de ‘beklenen’ zirve
Beştepe’de ‘beklenen’ zirveCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili “50 artı 1” şartı konusunda yaptıkları farklı açıklamalardan sonra ilk yüz yüze görüşmelerini dün gerçekleştirdi.
30.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan İklim Eylemi Zirvesi için BAE'ye gidiyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya İklim Eylemi Zirvesi’ne katılmak üzere, 30 Kasım- 1 Aralık tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ni (BAE) ziyaret edecek.
29.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü! İşte masadaki konular
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü! İşte masadaki konularCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir görüşme gerçekleştirdi. Beştepe'deki zirve 1 saat sürdü.
29.11.2023Haberler
THY ile Vietnam Airlines arasında iyi niyet anlaşması
THY ile Vietnam Airlines arasında iyi niyet anlaşmasıTürk Hava Yolları (THY), Vietnam Devleti’nin ulusal bayrak taşıyıcısı Vietnam Airlines ile Ankara’da iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında ilk etapta hava kargo faaliyetleri alanındaki ortaklıkların yakın gelecekte farklı ticari boyutlara ulaşması hedefleniyor.
29.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vietnam Başbakanı Chinh ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vietnam Başbakanı Chinh ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile bir araya geldi.
29.11.2023Gündem
Cevdet Yılmaz: İş birliğimizi artırmayı kararlaştırdık
Cevdet Yılmaz: İş birliğimizi artırmayı kararlaştırdıkCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh ile yaptığı basın toplantısında, "Savunma sanayi ve gıda gibi alanlar başta olmak üzere potansiyel taşıyan alanlarda iş birliğimizi geliştirerek ikili ticaret hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Ayrıca, Vietnam ekonomisinin kalbi Ho Şi Min şehrinde başkonsolosluk açma hususunda mutabık kaldık" dedi.
29.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pham Minh Chinh’i kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pham Minh Chinh’i kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Vietnam Başbakanı Pham Minh Chinh’i kabul etti
29.11.2023Gündem
Destici'den asgari ücret açıklaması
Destici'den asgari ücret açıklamasıBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Asgari ücret kesinlikle enflasyon rakamının altında olmamalıdır. Diyelim ki, son 6 aylık enflasyon yüzde 45, bunun üzerine de bir refah payı verilmelidir. Enflasyon yüzde 45 ise yüzde 10 da refah payı verilmeli; yüzde 55’in altında bir artış açıklanmamalıdır” dedi.
29.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü! İşte masadaki konular
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile görüştü! İşte masadaki konularCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir görüşme gerçekleştirdi. Beştepe'deki zirve 1 saat sürdü.
29.11.2023Gündem
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacak
YÖK Başkanı Özvar açıkladı: Yapay zeka temelli yeni programlar açılacakYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 3 üniversite ortaklığında kurulan Nörobilim ve Nöroteknoloji Mükemmeliyet Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin (NÖROM) yapay zeka çalışmalarına ivme kazandıracağını söyledi. Özvar, "2024-2025 yılı itibarıyla yapay zeka temelli yeni programlar açılacağını duyurmak isterim" dedi.
29.11.2023Eğitim
Bilge Yazarlar Projesi 3’üncü yılına girdi
Bilge Yazarlar Projesi 3’üncü yılına girdi3'üncü yılına gören Bilge Yazarlar Projesi'nin ilk ders açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Saatlerce okuyarak elde edildiğimiz şeyi iki dakikalık bir sosyal medya videosuyla çocuklarımız belki bizden daha analitik bir biçimde yorumlayabilecek kaynaklara erişiyorlar. Bu konuda bir tedbir almamız ve çocuklarımızın okuma alışkanlıklarıyla ilgili adımlar atmamız gerekiyordu. Çocuklarımızın okuduklarını anlama ve anlama becerilerini yazmaya dönüştürme üzerine bir adım attık" dedi.
29.11.2023Eğitim
Bakan Tunç'tan 'fon' vurgunu açıklaması! Gözler 12 Ocak'taki duruşmada
Bakan Tunç'tan 'fon' vurgunu açıklaması! Gözler 12 Ocak'taki duruşmadaAdalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'İstanbul Başsavcılığının iddianamesi tamamlandı. 7 sanık 18 müşteki var. 2. duruşma 12 Ocak'ta olacak. En doğru karar çıkacaktır.' dedi.
29.11.2023Gündem
Erdoğan ve Guterres telefonda görüştü
Erdoğan ve Guterres telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yapılacak Gazze gündemli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi toplantısı öncesinde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefon görüşmesi yaptı.
29.11.2023Gündem
İhracata finansman desteği artacak
İhracata finansman desteği artacakEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), yılın altıncı toplantısını dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında yaptı. Kurul, ihracatı destekleyecek, ihracatçı firmaların rekabet gücünü artıracak ve finansmana erişimlerini kolaylaştıracak tedbirleri görüştü.
29.11.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüştüTürkiye İnovasyon Haftası'nın ardından ikili görüşmede bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bugün de Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştü.
28.11.2023Diğer
Cumhurbaşkanı Erdoğan eski AB Komisyonu Başkanı'nı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan eski AB Komisyonu Başkanı'nı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'yu kabul etti.
28.11.2023Gündem
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi!Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında Beştepe'de toplandı. Toplantıda ekonomi alanındaki son gelişmeler değerlendirildi.
28.11.2023Ekonomi
‘İspanya’nın duruşu kıymetli’
‘İspanya’nın duruşu kıymetli’İspanya Başbakanı Sanchez ile telefonla görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya hükümetinin İsrail’in Filistin’e yönelik gayrimeşru saldırılarına karşı sergilediği duruşun kıymetli olduğunu söyledi.
28.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştüCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çalışma ziyareti kapsamında Türkiye'ye gelen Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu ile görüştü.
27.11.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maldivler Cumhurbaşkanı Muhammed Muizzu'yu kabul etti.
27.11.2023Gündem
Erdoğan ile İspanya Başbakanı Sanchez görüştü! Gazze'de kalıcı ateşkes ve barış vurgusu
Erdoğan ile İspanya Başbakanı Sanchez görüştü! Gazze'de kalıcı ateşkes ve barış vurgusuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
27.11.2023Gündem
Bakan Işıkhan: BM'nin gözü önünde soykırım gerçekleştiriliyor
Bakan Işıkhan: BM'nin gözü önünde soykırım gerçekleştiriliyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Dünyada adaletin tesisi, insan hak ve hukukunu koruma ve barışı sağlamak iddiasıyla kurulmuş olan Birleşmiş Milletler'in (BM) gözü önünde amasız, fakatsız bir soykırım gerçekleştiriliyor" dedi.
27.11.2023Gündem
AK Parti MYK başladı! İşte masadaki konular
AK Parti MYK başladı! İşte masadaki konularAK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
27.11.2023Gündem
Çoban desteği 30 bin TL’ye yükseltildi
Çoban desteği 30 bin TL’ye yükseltildiSürü yöneticisi (çoban) desteği 12 bin TL’den 30 bin TL’ye, buzağı desteği 900 TL’den 2 bin 100 TL’ye, anaç koyun keçi desteği 50 TL’den 100 TL’ye çıkarıldı.
27.11.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.