Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı

Son dakika Cumhurbaşkanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanlığı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38.358 cumhurbaşkanlığı haberi bulunmuştur.
İtalya'da seçimlerin 4. turunda da sonuç çıkmadı
İtalya'da seçimlerin 4. turunda da sonuç çıkmadıİtalya'da devam eden cumhurbaşkanı seçimlerinde 4. turda da adaylardan hiçbiri seçilmek için gereken oy sayısına ulaşamadı.
27.01.2022Dünya
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidir
Son dakika! Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmalarında, "Terör sadece insanların canına kastetmek ile olmaz. Milletin dilini edebiyatını bozmak da bir çeşit terördür. Türkiye maalesef her iki teröre de maruz kalmıştır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sosyal medya denen mecralarda kullanılan dil, Türkçe'miz için tam bir felaket habercisidir.' dedi.
27.01.2022Siyaset
Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidir
Erdoğan'dan sosyal medyada kullanılan dil açıklaması: Türkçe için felaket habercisidirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Yunus Emre Yılı Görsel ve İşitsel Medyada Doğru Türkçe Kullanımı Ödül Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmalarında, "Terör sadece insanların canına kastetmek ile olmaz. Milletin dilini edebiyatını bozmak da bir çeşit terördür. Türkiye maalesef her iki teröre de maruz kalmıştır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Sosyal medya denen mecralarda kullanılan dil, Türkçe'miz için tam bir felaket habercisidir.' dedi.
27.01.2022Haberler
AK Parti'li Çelik, Holokost kurbanlarını andı: Soykırımları lanetliyoruz
AK Parti'li Çelik, Holokost kurbanlarını andı: Soykırımları lanetliyoruzAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Holokost kurbanlarını anarak, "İnsanlığa karşı işlenen tüm soykırımları lanetliyoruz" dedi.
27.01.2022Siyaset
MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı! Ukrayna ve Rusya'ya tansiyonu düşürün çağrısı
MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı! Ukrayna ve Rusya'ya tansiyonu düşürün çağrısıMillî Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Yaklaşık 4 saat 45 dakika süren kritik toplantı sona erdi. Toplantı sonrası yazılı açıklama yapıldı.
27.01.2022Haberler
Son dakika: 2022'nin ilk MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı! Ukrayna ve Rusya'ya tansiyonu düşürün çağrısı
Son dakika: 2022'nin ilk MGK toplantısı sonrası bildiri yayımlandı! Ukrayna ve Rusya'ya tansiyonu düşürün çağrısıGelen son dakika haberine göre; Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 4 saat 45 dakika sürdü. Toplantıda, “Rusya Federasyonu ve Ukrayna arasında artan gerginlik ele alınmış. Gerilimin artmasının kimsenin menfaatine neticeler doğurmayacağına dikkat çekilerek, tüm taraflara sağduyu içinde tansiyonun düşürülmesi çağrısında bulunulmuştur” denildi.
27.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Sözcü Kalın, Holokost kurbanlarını andı
Cumhurbaşkanlığı Sözcü Kalın, Holokost kurbanlarını andıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Holokost Anma Günü nedeniyle Twitter hesabından açıklamada bulundu.
27.01.2022Siyaset
Kaftancıoğlu yargılandığı davada duruşmaya katılmadı
Kaftancıoğlu yargılandığı davada duruşmaya katılmadıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’a 2020 yılında hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu duruşmaya katılamadı. Mahkeme ertelendi.
27.01.2022Gündem
‘Medyada adil bir tutuma ihtiyaç var’
‘Medyada adil bir tutuma ihtiyaç var’Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun “Göçmenler, sığınmacılar; sorunun kaynağı değil, sorunun mağdurlarıdır. Medyada ve siyaset dünyasında sığınmacılara ve göçmenlere yönelik önyargıları yeniden üretmek, zulmü kalıcı hale getirmektir" dedi.
27.01.2022Siyaset
ABD ve İtalya elçilerinden güven mektubu
ABD ve İtalya elçilerinden güven mektubuABD Büyükelçisi Jeffry Lane Flake ve İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubunu sundu.
27.01.2022Siyaset
Erdoğan, İstanbul’daki kar esaretiyle ilgili konuştu: Tam anlamıyla bir basiretsizlik
Erdoğan, İstanbul’daki kar esaretiyle ilgili konuştu: Tam anlamıyla bir basiretsizlikİstanbul'daki kar çilesine ilişkin ilk kez konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB yönetimine tepki göstererek, "İstanbul’a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Bu tam anlamıyla bir basiretsizliktir, siz kar yağdıktan sonra tedbir alamazsınız" dedi.
27.01.2022Siyaset
Personel maaşına iyileştirme geldi
Personel maaşına iyileştirme geldiManisa Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’ imzalandı, memur ve sözleşmeli personelin maaşına iyileştirme geldi.
26.01.2022Ege
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktir
Son dakika: Erdoğan'dan İstanbul'u esir alan karla mücadele eleştirisi: Bu tam anlamıyla basiretsizliktirGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da yaşanan kar esaretine dair, "Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ne yazık ki daha önceki uygulamaları bile devam ettiremeyen bir yönetim elinde İstanbul. Biz, İstanbul'umuzu kaderine terk edemeyiz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden aktarılan paylar, 2019'dan bu yana aşağı yukarı 2 kat artırılmıştır." bilgisini paylaştı. Erdoğan açıklamalarında "CHP'li belediyelerin projelerini engelliyor demek çok büyük bir yalandır. İş yapmak istiyorsanız kimse sizin önünüzü kesemez. Hangi parti olursa olsun proje engellenmez." sözlerine yer verdi.
26.01.2022Siyaset
ABD Büyükelçisi Flake'ten Erdoğan'a güven mektubu
ABD Büyükelçisi Flake'ten Erdoğan'a güven mektubuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Büyükelçisi Jeffry Lane Flake'in güven mektubunu kabul etti.
26.01.2022Siyaset
Erdoğan, İtalya Büyükelçisini kabul etti
Erdoğan, İtalya Büyükelçisini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi’yi kabul etti.
26.01.2022Siyaset
RTÜK ‘Türkçe Ödülleri’ yarın dağıtılacak
RTÜK ‘Türkçe Ödülleri’ yarın dağıtılacakCumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen “Yunus Emre ve Türk Dili Yılı” kapsamında Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Türkçeyi en güzel ve doğru kullanan medya çalışanlarına yönelik düzenlenen “Türkçe Ödülleri” yarın sahiplerini bulacak.
26.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakan Bilgin ve TİSK heyetini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakan Bilgin ve TİSK heyetini kabul ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul etti...
26.01.2022Siyaset
‘Normalleşme’ ve ‘Arabulucu’ trafiği
‘Normalleşme’ ve ‘Arabulucu’ trafiğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı şubat ayında yoğun bir diplomasi trafiği bekliyor.
26.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akyol ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
25.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
25.01.2022Siyaset
‘RTÜK Türkçe ödülleri’ 27 Ocak’ta sahiplerini bulacak
‘RTÜK Türkçe ödülleri’ 27 Ocak’ta sahiplerini bulacakCumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen “Yunus Emre ve Türk Dili Yılı” kapsamında RTÜK tarafından hayata geçirilen “Türkçe Ödülleri”, görsel ve işitsel medya çalışanlarına verilecek.
25.01.2022Gündem
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’
‘Nefret siyasetine geçit vermeyeceğiz’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine tepki göstererek, “Nefret siyaseti pandemisi oluşturmaya ve demokrasimizi kuşatmaya çalışıyorlar. Hakarete de nefret siyasetine de asla geçit vermeyeceğiz” dedi.
25.01.2022Siyaset
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusu
AK Parti'den Kabaş, Özkoç ve Erdoğdu hakkında suç duyurusuAK Parti teşkilatları 81 ilde adliyelere başvurarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan söylemlerinden dolayı gazeteci Sedef Kabaş ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulundu.
25.01.2022Siyaset
Demir: İstiklalimiz ve istikbalimiz için varız
Demir: İstiklalimiz ve istikbalimiz için varızCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türk savunma sanayiince üretilen, özgün ve nitelikli ürünlerin yer aldığı, özel hazırlanan video klibi paylaştı.
25.01.2022Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan CNN TÜRK'te flaş açıklamalar
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan CNN TÜRK'te flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. Kurtulmuş, Sedef Kabaş olayı için, 'Cumhurbaşkanı'nı eleştirebilirsiniz ama hakaret edemezsiniz.' dedi. Kurtulmuş, yaz aylarının başında ekonomide rahatlamanın hissedileceğini belirtti.
25.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cumhurbaşkanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.