Geri Dön

Eda ve Necati finale uzandı

Cirit atmada Eda Tuğsuz 62.31’lik atışıyla kendi adına sezonun en iyi derecesini gerçekleştirdi. Necati Er ise üç adım atlamada 17.13 metreye ulaşarak bu sezonki en iyi derecesini yaptı. Her iki milli atlet de finale kalmayı başardı.

Eda ve Necati finale uzandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 11. gününde milli atlet Eda Tuğsuz, cirit atmada finale çıktı. Tuğsuz, cirit atma elemelerinde B Grubu’nda yarıştı. İlk hakkı geçersiz olan 24 yaşındaki milli atlet, ikinci atışında 62.31 metreyle kendi adına sezonun en iyi derecesini gerçekleştirdi.
Doğrudan final için gerekli olan 63 metreye ulaşamayan Eda, buna rağmen grubunda 3’üncülüğü alırken genel sıralamada da en iyi atışı yapan 5. sporcu oldu. Eda Tuğsuz, bu derecesiyle finalde yarışacak 12 atletten biri olmaya hak kazandı. Milli sporcu, cirit atma finalinde cuma günü TSİ 14.50’de yarışacak.
Milli atlet Necati Er ise üç adım atlamada finale çıktı. Er, elemelerde B Grubu’nda yarıştı, üçüncü atlayışında 17.13 metreye ulaşarak bu sezonki en iyi derecesini yaptı. Serisinin en iyi 2. mesafesini atlayan milli atlet, elemeler için belirlenen 17.05 metreyi geçerek doğrudan finale yükseldi. Final yarışları, perşembe günü TSİ 05.00’te Tokyo Olimpiyat Stadı’nda yapılacak.
Guliyev elendi
200 metre yarı finalinde piste çıkan Ramil Guliyev ise finali göremedi. Bu mesafede dünya şampiyonluğu bulunan milli atlet 20.31’lik derecesiyle serisinde 6. olarak oyunlara veda etti. Beş sporcunun 20 saniye altında koştuğu yarı finallerin ardından 200 metrenin finali bugün TSİ 15.55’te gerçekleştirilecek.

Alkışlar Ersu’ya altın Duplantis’e

Ersu Şaşma, sırıkla atlama finalini 10. sırada tamamladı. Türkiye’yi sırıkla atlamada olimpiyat finalinde temsil eden ilk sporcu olan Ersu, ilk denemesinde 5.55 metreyi geçti.

İkinci denemesinde 5.70 metreyi aşamayan milli sporcu, ikinci sonrasında ise geçmeyi başardı. Ersu Şaşma, madalya mücadelesinde 5.80’i aşmak için gelirken, ilk hakkında bu yüksekliği geçemedi. İkinci ve üçüncü hakkında da bunu başaramayarak, 14 sporcunun yarıştığı finali 10. tamamladı. İsveçli dünya rekortmeni Duplantis 6.02 ile altın madalyayı boynuna taktı, son iki atlayışında kendisine ait bu rekoru kırmayı denese de başarılı olamadı.

Yelkende ilkler var

Yelkende finn sınıfındaki ilk 10 yarışında elde ettiği derecelerle olimpiyat tarihinde yelkende ilk kez madalya mücadelesine çıkan Alican, final yarışını 5. sırada tamamladı.

Olimpiyat mücadelesini tamamlayan Alican Kaynar, genel sıralamada ise 8. oldu. Kaynar’ın, Sidney 2000’de Ali Enver Adakan’ın sekizinciliğinin ardından finn sınıfında 21 yıl sonra madalya yarışına katılıp bu sınıfta en iyi dereceye ulaşan 2. isim olarak tarihe geçtiği bildirildi.
Yelkende erkekler 470 sınıfında mücadele eden Ateş-Deniz Çınar kardeşler 9 ve 10. yarışlarına çıktı. Yarışlar sonunda sıralamada 9. konumda kendilerine yer bulan milli sporcular madalya yarışına katılma hakkı elde etti.

Yelkende 470 sınıfında Beste Kaynakçı-Okyanus Arıkan ikilisi olimpiyatı 17. sırada tamamladı. Olimpiyat oyunlarında ilk 10’da yer alan 3 Türk sporcunun Türk yelkenciliği adına bir ilki gerçekleştirdikleri kaydedildi.

 

Eda ve Necati finale uzandı

Julian Nagelsmann: Kimseyi hafife almıyoruz
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber