Kadınlara en güzel hediye

Bursaspor camiasını mutlu etmek için mutlaka ligi dördüncü bitirmek zorunda olduğunun farkında bir maç oynadı. Karabükspor karşısında kadınların ve çocukların desteğini alan Timsah, maça öyle hızlı başladı ki henüz ikinci dakikada Sestak ile gole çok yaklaştı. Ama Slovak yıldız aşırı motivasyondan olsa gerek yüzde yüz gol şansını topu direğe vurdurarak kaybetti.
Tolunay Kafkas takımının oyunun genelinde iyi savunma yaparak kazandığı topları çabuk bir şekilde hücuma dönüştürüp birinci bölgedeki Ahmet İlhan, Erkan ile buluşturup Eneramo destekli gole ulaşmak istemesi klasik bir deplasman kurgusuydu. Yeşil-beyazlılarda oyunun hemen başında Caja’nın sakatlanması şanssızlıktı. Onun yerine dahil olan Oğuzhan alanı iyi kullandı ama maç eksikliği belliydi.
Yeşil-beyazlı oyuncuların futbolun doğru tarafında olmaları onları kazanmaya götüren en önemli özellikti. Ama aynı şeyleri Karabük için maalesef söyleyemeyeceğim. Bursa adına Daum’un da oyuna hamleleri kazanmak adına doğruydu. Üstün oynadığı oyunda tüm hücumcuları kullanması galibiyeti getiren önemli özellikti. Rakip takımın zaman zaman bulduğu pozisyonlarda Timsah’ın kalecisi Harun mükemmel kurtarışlar yaptı. Sonuçta futbolun adaletini doğrulayan, Fernandao’nun attığı penaltı golüydü. Ve Bursalı oyuncular kadınlar gününde en güzel hediyeyi tribünleri dolduran kadınlara vermiş oldu.