Geri Dön

Fatih Terim'den Arda Turan açıklaması!

Süper Lig'de Antalyaspor ile 2-2 berabere kalan Galatasaray'da maç sonu teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Terim bazı isimlerle yolların ayrılacağını vurgularken Arda Turan ile ilgili soruya cevap verdi.

Fatih Terim'den Arda Turan açıklaması!

Süper Lig'de Antalyaspor ile 2-2 berabere kalan Galatasaray'da maç sonu teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

"İlk yarı iyi oynamadık ama ikinci yarı oyuncu değiştirmeden, oyunu değiştirdik. 2-1 öne geçtikten sonra sıkıntı çekmeden pozisyon bulduk. Son saniyede herkesin ortaklaşa hatasıyla, bu sene illa bir şey olacak..."

"Sezonun hesabını yaptık"
"Yeni sezona kısa süre var. Sezonun hesabını yaptık. 2-3 gün önceki toplantımız iyi geçti. Bu seneyi unutup, önümüzdeki seneyi çok çabuk halletmeliyiz. Yapılması gerekeni kısa sürede yapmalıyız, zamanımız yok"

"Galatasaray mutlaka yine en iyisini yapacaktır, imkanları ne olursa olsun! Birçok kiralık oyuncumuz ve değişmesini istediğimiz oyuncumuz var. Birçok düşüncemiz var ama zaman az."

"Muslera'nın 15. dakikada ayağının kırılmasıyla biz de kırıldık"
"Bu sene için bizi mazur görsünler. Pandemi sonrası başımıza gelmeyen kalmadı. Allah beterinden saklasın, buna da şükür. İlk iki maçta bize gereği yapıldı, halledildi. Rize'de Muslera'nın 15. dakikada ayağının kırılmasıyla biz de kırıldık."

Fatih Terimden Arda Turan açıklaması

"Siz hiç gördünüz mü 6 saniye uygulayan birini? Hiç gördünüz mü adamı 6 ay sakatlayan ama üstüne düştü denilen bir şeyi? Hepsi bize denk geldi. Oyunu domine ettiğimizde başımıza neler geldi!"

"Bazı arkadaşlarla vedalaşacağız"
"Galatasaray kan değişimi noktasındadır. Bazı arkadaşlarla vedalaşacağız. Bu mali ortamda, bu rakamları veremeyiz. Her şeye rağmen iyi bir takım kuracağız, kimse merak etmesin"

"Bazı isimler gidecek, gençler gelecek, fırsat transferleri olacak. Bazı kulüplerin borcu yok, onlar adına mutluyum. Ama böyle gidemez, Galatasaray için en iyisini yapmalıyız. Kim alınırsa alınsın, 'Mutlaka bildikleri var' desinler. Biz söz verdik, buradayız."

Arda Turan açıklaması

Terim, bir gazetecinin Arda Turan'ı transfer etmeyi isteyip istemediklerine ilişkin sorusunu ise şöyle yanıtladı: 

"Arda Turan. O gün Başkan ve yönetimimizle yaptığımızda toplantıda, onlarca oyuncu hakkında konuştuk. Yerli, yabancı, giden, gelen tahtada yazılanlar... Arda da onlardan bir tanesi. Konuştuğumuz oyunculardan bir tanesiydi. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep beraber göreceğiz."

Oyuncu değiştirmeden oyunu değiştirmeyi başardıklarını ifade eden Terim, şöyle konuştu: "Beraberliği bulduk. Beraberlikten sonra oyunu domine ettik, ondan sonra da pozisyon vermedik. Bir sürü pozisyon bulduk ve kaçırdık. Bir doldur boşalt topu maalesef birçok oyuncumuzun hatasıyla, tüm takımın hatasıyla klasik bu seneki Galatasaray tipi yenilen goller diyelim, öyle bir gereksiz. Çok rahat kazanabileceğimiz bir maçı maalesef berabere bitirdik. Dolayısıyla ligi de bitirdik. Antalyaspor'a başarılar diliyorum."

Yeni sezon hazırlığı 12 Ağustos'ta 

Terim, yeni sezon hazırlıklarına 12 Ağustos'ta başlayacaklarını söyledi. Hep beraber olağanüstü bir iş yapmaları gerektiğini dile getiren Terim, "Ekonomik sıkıntılar içerisindeki kolay olmayan bu sürecin, aynı zamanda Galatasaray'da bazı şeylerin değişmesini sağlaması gerekiyor. Bunu da mantıklı, akılcı, mümkünse mali tabloda kaybettirmeyen ya da en az kayıpla yeni sezona beraberce başlamayı umut ediyoruz. Kalan oyuncularımız artı gelen oyuncularımızla 12 Ağustos'ta Florya'da sezonu açacağız." değerlendirmesini yaptı. 

"Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep beraber göreceğiz" 

Geçen sezon 10-11 oyuncunun sezon başı kampına katılamadığını hatırlatan Terim, bu sıkıntıyı gelecek sezon yaşamak istemediklerini vurguladı. Terim, şöyle devam etti: 

"Bunun cezasını ocak ayına kadar çektik. Bu sene tek dileğim, süre az olmasına rağmen bunu başarabilecek güçteyiz. Birtakım oyuncuları bünyemize katıp, bazı oyunculara da teşekkür edip ayrıldıktan sonra net bir takımla sezon başını, 12 Ağustos'u hep beraber görmeyi ümit ediyorum. Bu bizim için çok önemli." 

 

Galatasaray’ın Real Madrid Zaferleri

 

 

 

Messi bu kez de çocuklarını çalıma dizdi!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber