Geri Dön

Fenerbahçe'de tarih tekerrür etti!

Vitor Pereira’nın ilk döneminde Van Persie ve Nani konusunda yaşanan sistem sıkıntısı bir kez daha gerçekleşti. Bu sefer de Mesut Özil’e uygun olmayan sistem sorunları beraberinde getirdi.

SENAD OK

Fenerbahçe’de ikinci Vitor Pereira döneminde tarih tekerrür etti. Portekizli çalıştırıcı ilk dönemindeki olayların benzerlerini yaşıyor.

2015-16 sezonunda Van Persie ve Nani gibi yıldız isimlerle sıkıntı çeken Pereira, benzer bir durumu Mesut Özil ile bu sezon yaşıyor.

İlk döneminde yıldız isimlerin taktik anlayıştaki yeri ile anlaşmazlık yaşandı. O dönem Nani takımda tüm topların kendisinde toplanmasını istiyordu. Pereira ise burada Diego’nun da etkili olacağı bir sistem kurmuştu.

Benzer şekilde Van Persie yerine Fernandao’yu tercih eden Portekizli hoca, Brezilyalı oyuncunun fiziksel gücünün takım için daha önemli olduğu görüşüne sahipti. Bu yüzden Van Persie ya oyundan erken alınıyordu ya yedek kaliyordu ya da az da olsa kanatta oynatılıyordu.

Aynı durum bu sezon Mesut ile yaşanıyor. 3-4-3 sisteminin gerektirdiği fiziksel oyunu oynayamayan Mesut fazla süre alamadı. Bunun üzerine Başkan Ali Koç, Mesut’un da etkili olacağı bir sisteme dönülmesi ile ilgili görüşlerini paylaştı. Galatasaray maçı ile sarı-lacivertlilerin 4’lü savunmayı dönmesi ve Mesut Özil’in merkezde oynaması söz konusu.

Vitor Pereira’nın iki dönemi de sistem, oyuncu tercihleri ve yönetimlerin talepleri açısından büyük benzerlik gösteriyor.

Fenerbahçede tarih tekerrür etti

Fatih Terim korkusuyla birleştiler! | Jesus için geri sayım... | Valerien Ismael kararını verdi!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber