Geri Dön

Fenerbahçe'yi faciadan kurtardı

Fenerbahçe otobüsü tam viyadük üzerinde silahlı saldırıya uğradı. Saldırıda otobüs şoförü Ufuk Kıran yaralandı. Hastaneye kaldırılan şoförün yüzünde kurşun giriş izi tespit edildi. Şoförün özellikle hedef alındığı, amacın otobüsü devirmek olduğu yorumları yapılıyor. Açıklamalar da nasıl bir faciadan dönüldüğünü gösteriyor. Şoförün kafası direksiyona düşünce Güvenlik Şefi Serdar Kılıç son anda frene basmış.

Fenerbahçe'yi faciadan kurtardı

Fenerbahçe'nin uğradığı saldırı sonrası otobüsü güvenli bir şekilde durdurmayı başaran Güvenlik şefi Serdal Kılıç çarpıcı ayrıntılar paylaştı. Saldırıyla birlikte şoför Ufuk Kıran bilincini yitirince otobüsü kontrol altına alan Serdal Kılıç; "Trabzon'a gelirken, büyük bir gürültü sonrasında şoförün kafasının direksiyona düştüğünü gördüm. Şoforü o halde görünce hemen frene yüklenip bağırdık" dedi. Kılıç şoförün vurulma anını görür görmez frene bastığını eğer bunu yapmasaydı otobüsün viyadükten şarampole doğru uçacağını söyledi.

Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ise o anları şöyle anlattı: "Büyük bir gürültüyle sol taraftan cam patladı. Biz otobüsü durdurduk. Şoför vuruldu. Serdar Kılıç frene bastı. Otobüsü durdurdu. Hemen doktorumuz kendisine müdahale etti. İnanılmaz bir kan akıyordu. Ağzından burnundan kan geliyor. Hemen polis aracıyla hastaneye götürdüler. Allah yardımcısı olsun. Böyle bir rezalet olamaz. Nerelerde maç yaptık, yurtdışında en zorlu şartlarda maç yaptık. Şoktayım."

İZLEMEK İÇİN RESME TIKLAYINIZ...

Fenerbahçeyi faciadan kurtardı

Valmir Veliu, Gaziantep FK'da
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber