Geri Dön

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Birlikte yukarı taşıyacağız

İznik’te düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın bilgilendirme toplantısında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Hedefimiz bu oyunları dünyada daha üst noktalara getirmek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Birlikte yukarı taşıyacağız

Bursa’da 29 Eylül-2 Ekim tarihlerinde düzenlenecek 4. Dünya Göçebe Oyunları’nın bilgilendirme toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın katılımıyla yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantı, İznik Gölü’nün çevresinde yapılacak Dünya Göçebe Oyunları’nın tanıtımıyla başladı.

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Göçebe Oyunları’nın, Türk spor kültürü açısından ayrı bir önem taşıdığına işaret ederek, “Hep birlikte tüm paydaşlarımızla kurumsallaşma yolunda atacağımız adımlarla Dünya Göçebe Oyunları’nı dünya spor arenasında daha üst noktalara getirmek hedeflerimizden birisi” dedi.

Kasapoğlu şöyle devam etti: “Hepimizi heyecanlandıran, hazırlıklarımızı her geçen gün artırdığımız, zamanı yaklaşan bir program. Bakanlık olarak tüm altyapımızı bu oyunlarda kullanacağız. En güçlü şekilde bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Geleneksel sporlar kısa bir sürede hem ülkemizde hem de uluslararası arenada büyük ilgi ve bilinç uyandırdı. Bu bilinçte de çok büyük emekleri olan, büyük özveri ortaya koyan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’dır” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Birlikte yukarı taşıyacağız

‘Her sene daha çok ülke ve sporcu’

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, federasyon olarak gerçekileştirdikleri faaliyetlerle ilgili bilgi verdi. Erdoğan “Dünya göçebe oyunları her geçen sene daha çok ülke ve sporcu katılımıyla yapılmaya devam etti. Bu arada Dünya Etnospor Konfederasyonu olarak da büyümeye devam ettik. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla 80’in üzerinde ülkedeki geleneksel spor kuruluşlarıyla ilişkiler kurduk. 13 ülkenin spor bakanlığıyla geleneksel sporların desteklenmesine yönelik deklarasyonlara imza attık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Birlikte yukarı taşıyacağız

Barça'nın Celta galibiyetinin perde arkası

Nuri Şahin: Hocalık verildiğinde arka planda farklı hesaplar yapmadım
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber