Geri Dön

Hangi sporculara harçlık verilecek, ne kadar harçlık verilecek?

Bugün Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu sporculara büyük bir müjde verdi. Bakan Kasapoğlu, 8 bin sporcuya her ay harçlık verileceğini belirtti. Bu gelişmenin hemen akabinde "Hangi sporculara harçlık verilecek, ne kadar harçlık verilecek?" soruları gelmeye başladı. İşte detaylar...

Hangi sporculara harçlık verilecek, ne kadar harçlık verilecek?

Gençlik ve Spor Bakanlığı binlerce sporcuya müjdeyi verdi. Konu hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu "Ülkemizin sahip olduğu genç nüfus potansiyelini sonuna kadar kullanarak olimpik sporcu havuzumuzu olabildiğince geliştirmek ve nihayetinde de daha fazla elit sporcu yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz" dedi. Peki şartlar neler?

HANGİ SPORCULARA HARÇLIK VERİLECEK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirecek. Beslenme, barınma ve yol giderleri bakanlık tarafından karşılanacak olan sporculara ayrıca her ay harçlık verilecek.

NE KADAR HARÇLIK VERİLECEK?

Yönetmeliğe göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, yaz ve kış olimpiyat oyunlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirilecek. Yetiştirilecek sporcuların beslenme, barınama ve yol giderleri Bakanlık tarafından karşılanacak. Ayrıca bu sporculara asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere; yaş grupları, branş farklılıkları, sporcuların karşılaması gerek kişisel giderler gibi hususlar da dikkate alınarak, gerektiğinden farklı tutarlarda belirleme yapılmak suretiyle her ay harçlık ödenecek. Bu sporculardan, bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunlar ile dünya şampiyonasında ilk 3'e girenlere verilecek harçlık miktarı asgari ücretin net tutarının iki katına kadar arttırılabilecek. Bunlardan bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunları ile Dünya şampiyonasında ilk 3 dereceye girenlere verilecek harçlık miktarı asgari ücretin net tutarının 2 katına kadar artırılabilecek.

 

 

Ignacio Ramirez Saint-Etienne'ye transfer oldu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner