BeşiktaşKARTAL’DA VİRÜS!

KARTAL’DA VİRÜS!

27.10.2013 - 02:30 | Son Güncellenme:

Beşiktaşlı futbolculardan Almeida, Motta, Escude, Gökhan Töre ve Ömer’i yatağa düşüren gribin, çok tehlikeli “Corona Virüsü”nden kaynaklandığı ortaya çıktı. Suudi Arabistan’da görülen virüs için Sağlık Bakanlığı’nın özel önlemler aldığı da belirtildi

KARTAL’DA VİRÜS

ÖZEL HABER - SERDAR SARIDAĞ

Haberin Devamı

Ligin ilk haftalarına göre sürekli puan kayıpları yaşayan Beşiktaş, yakasını hastalıktan bir türlü kurtulamadı. Takım içinde adeta salgın hale gelen grip konusunu araştıran siyah-beyazlı uzmanlar, oyuncuların “Corona Virüsü”nden dolayı grip olduklarını ortaya çıkardı.
Dünya Sağlık Örgütü’nün, çok tehlikeli bir grip olarak tanımladığı hastalığa yakalanan futbolcuların bir kısmı iyileşirken, bazılarını ise adeta yatağa bağladı. Başta Almeida, Motta, Escude, Gökhan Töre ve Ömer Şişmanoğlu olmak üzere birçok oyuncusunun bu virüse yakalanması üzerine bu işin uzmanı bazı profesörlerle temasa geçen Beşiktaş Yönetimi, devlet hastanelerinin sırf bu virüs için özel önlemler aldığı gerçeğiyle yüzleşti.
Hac farizesini yerine getirmek için Suudi Arabistan’a giden hacıların bu virüse yakalanacağını tahmin eden Sağlık Bakanlığı’nın, SARS ve MERS virüsünden daha tehlikeli olan Corona virüsü için özel tedbirler aldığı vurgulandı. Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen virüs, bağışıklık sistemini çökertiyor.Her hafta bir kaç oyuncusunu bu virüse kurban vererek bir türlü istediği kadroyu kuramayan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in ise yakın çevresine, “İyi ki kadroyu çok geniş tutmuşuz. Kısıtlı bir kadromuz olsaydı bu virüs yüzünden çok daha kötü sonuçlar alabilirdik” diye konuştuğu ortaya çıktı.

Haberin Devamı

Kartal bugün izinli

Akhisar Belediyespor ile 3-3 berabere kalan ve son 5 maçta 10 puan kaybeden Beşiktaş’ta oynayanlar yenilenme çalışması yaparken, diğerleri de antrenmana çıktı.
Siyah-beyazlılar, çalışmaya ısınma koşularıyla başladı. Rejenerasyon idmanı sonrası maçta oynayanlar çalışmayı noktaladı. Diğer futbolcular 5’e 2 çalışması ve minyatür kale maç yaptı. Yarım sahada yapılan çift kale maç ve sonrasında şut çalışmasıyla idman sona erdi. Antrenmana, bireysel hazırlıklarına devam eden Muhammed Demirci, Tomas Sivok, Michael Eneramo ve Necip Uysal katılmadı. Kartal bugün izin yapacak.