Virüs

Virüs

Son dakika virüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan virüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan virüs haber sayfamızda...

Virüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.767 virus haberi bulunmuştur.
İtalya'dan korkutan mutasyonlu virüs açıklaması: Gençler üzerinde...
İtalya'dan korkutan mutasyonlu virüs açıklaması: Gençler üzerinde...İtalya'da Başbakan Mario Draghi hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve daha bulaşıcı türleriyle mücadele için çıkardığı yeni kararnameyle, halihazırdaki sıkı tedbirleri ek önlemlerle güncelleyerek bunların uygulanma süresini 6 Nisan'a kadar uzattı.
2.03.2021Dünya
Uğur Şahin'den mutasyonlu virüs için 'endişe verici' açıklama
Uğur Şahin'den mutasyonlu virüs için 'endişe verici' açıklamaDünya çapında ilk onaylanan koronavirüs aşısını geliştiren Biontech şirketinin kurucusu bilim insanı Uğur Şahin. CNN International'a konuştu. Aşı çalışmalarında gelinen son noktayı ve salgınla mücadeleyi değerlendirdi; “İlk endişemiz, İngiltere'de ortaya çıkan ve daha hızla yayılan yeni tür gibi virüsün mutasyona uğraması. Bu gerçek bir endişe” dedi.
2.03.2021Dünya
Uğur Şahin'den mutasyonlu virüs için 'endişe verici' açıklama
Uğur Şahin'den mutasyonlu virüs için 'endişe verici' açıklamaDünya çapında ilk onaylanan koronavirüs aşısını geliştiren Biontech şirketinin kurucusu bilim insanı Uğur Şahin. CNN International'a konuştu. Aşı çalışmalarında gelinen son noktayı ve salgınla mücadeleyi değerlendirdi; “İlk endişemiz, İngiltere'de ortaya çıkan ve daha hızla yayılan yeni tür gibi virüsün mutasyona uğraması. Bu gerçek bir endişe” dedi.
2.03.2021Televizyon
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Daha çok kış mevsimlerinde görülen ancak senenin her vaktinde meydana gelen nezle; kronik, alerjik ve akut olarak gruplandırılmaktadır. Nezleye iyi gelecek birçok metot bulunurken, hastalığın nasıl geçtiğine dair pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Peki nezle nasıl geçer? Nezleyi en hızlı ne geçirir? Evde tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
2.03.2021Sağlık
Denatürasyon Nedir? Denatürasyona Neden Olan Faktörler Nelerdir?
Denatürasyon Nedir? Denatürasyona Neden Olan Faktörler Nelerdir?Proteinler kendi içerisinde üç gruba ayrılır. Bunlar sırasıyla basit, bileşik ve türev proteinlerdir. Üç tür proteinin yapısında da çeşitli faktörlere bağlı olarak kalıcı ya da geçici değişimler yaşanabilir. Denatürasyon adı verilen bu değişim düzeltilebilir ise renatürasyon olarak adlandırılır. Renatürasyonun gerçekleşmesi için ortam sıcaklığının ya da yapısal bozulmaya yol açan diğer faktörlerin değiştirilmesi gerekir. Denatüasyon nedir? Denatürasyona neden olarak faktörler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.03.2021Eğitim
'Çok yüksek riskli' Konya'da, eğlence mekanında 60 kişi basıldı!
'Çok yüksek riskli' Konya'da, eğlence mekanında 60 kişi basıldı!Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı vaka sayısına göre, 'çok yüksek riskli' bölge olduğu için kırmızı kategoride bulunan Konya'da, açık olan eğlence mekanında şok eden anlar yaşandı. Kadınların da olduğu 60 kişiye, koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle toplam 243 bin lira ceza uygulandı.
2.03.2021Gündem
Aylar sonra kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı
Aylar sonra kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı.
2.03.2021Haberler
Son dakika: Aylar sonra kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı
Son dakika: Aylar sonra kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı.
2.03.2021Ekonomi
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’
‘Bizler ücretli esiriz her işi yaptırıyorlar’Yabancı bakıcılardan sonra Türk bakıcılar da çalışma ortamından dertli. ‘Ailelerin talepleri bitmiyor’ diyen bakıcılar, ‘Çocuk bakımı diye işe alıp her işi yaptırıyorlar’ diye yakınıyor...
2.03.2021Gündem
Fransa'da Kovid-19'dan 379 kişi hayatını kaybetti
Fransa'da Kovid-19'dan 379 kişi hayatını kaybettiFransa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 379 kişi yaşamını yitirdi.
1.03.2021Dünya
Avusturya’da bazı salgın tedbirlerinin hafifletilmesi kararlaştırıldı
Avusturya’da bazı salgın tedbirlerinin hafifletilmesi kararlaştırıldıAvusturya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 4 ayı aşkın süredir kapalı tutulan restoranların dış mekanları 27 Mart’ta yeniden hizmete girecek.
1.03.2021Dünya
DSÖ: Salgınınn 2021'de sona ermesini beklemek gerçekçi değil
DSÖ: Salgınınn 2021'de sona ermesini beklemek gerçekçi değilDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yıl sonuna kadar sona ermesini beklemenin gerçekçi olmadığını bildirdi.
1.03.2021Dünya
ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 513 bini geçti
ABD'de Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 513 bini geçtiABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 1093 kişi hayatını kaybetti.
1.03.2021Dünya
Konya Tabip Odası Başkanı: Mutasyonlu virüs 5 yaşındaki çocukta da görüldü
Konya Tabip Odası Başkanı: Mutasyonlu virüs 5 yaşındaki çocukta da görüldüKonya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, Konya'da günlük 350-400 koronavaris vakasının görüldüğünü söyledi. Çetin, ''Konya’da mutasyonlu vaka var. Hatta çok sayıda, yaşları da genç. 5 yaşındaki çocuk dahi görüldü'' dedi.
1.03.2021Gündem
Nedeni bilinmeyen ağır Kovid vakalarının şifresi 'lektin proteini'nde olabilir
Nedeni bilinmeyen ağır Kovid vakalarının şifresi 'lektin proteini'nde olabilirGelen Risk grubunda veya altta yatan hastalığı olmadığı halde Kovid-19’u ağır geçiren ya da hastalıktan yaşamını yitirenlerin çocuklarında da hastalığın ağır seyretme riski olabilir. Konuyla ilgili İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde dikkat çeken bir araştırma yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
1.03.2021Gündem
Koronavirüsün Brezilya varyantı Birleşik Krallık'ta da tespit edildi
Koronavirüsün Brezilya varyantı Birleşik Krallık'ta da tespit edildiB.1.351 olarak bilinen Güney Afrika varyantı ile benzer mutasyonlara sahip Brezilya varyantı hem İngiltere hem de İskoçya'da ortaya çıktı, yetkililer aynı uçaktaki diğer kişilerin peşinde.
1.03.2021Dünya
Kabusun en çok vurduğu ülke! Vefat sayısı artıyor
Kabusun en çok vurduğu ülke! Vefat sayısı artıyorABD'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 1532 artarak 511 bin 999'a çıktı.
28.02.2021Dünya
Prof. Dr. Toros: Ülkemizde etkili olan çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yok
Prof. Dr. Toros: Ülkemizde etkili olan çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yokAvrupa’da geçen hafta etkili olan çöl tozu, perşembe gününden bu yana Türkiye’de de etkili oluyor. Prof. Dr. Hüseyin Toros, “Şu anda uydu verilerine baktığımız zaman dün ve bugün ülkemizin tamamında etkili olduğunu görüyoruz. Yarın öğleden itibaren etkisini kaybedecek. Çöl tozunun virüs taşıma ihtimali yok” dedi.
28.02.2021Gündem
İran'da son 24 saatte 93 kişi daha hayatını kaybetti
İran'da son 24 saatte 93 kişi daha hayatını kaybettiİran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 93 artarak 60 bin 73'e yükseldi.
28.02.2021Dünya
Banner Ne Demek? Ücretsiz Olarak Banner Nasıl Yapılır?
Banner Ne Demek? Ücretsiz Olarak Banner Nasıl Yapılır?İngilizce kökenli bir kelime olan banner, bayrak, flama, kenar süsü demektir. Banner, üretilen bir ürünün ya da sunulan bir hizmetin tanıtımında kullanılır. En küçük internet reklamları 120 x 600 pikseldir ve skyscraper adıyla bilinir. Bunun dışında farklı ölçülere ve standartlara sahip birçok banner çeşidi mevcuttur. Banner ne demek? Ücretsiz olarak banner nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.02.2021Teknoloji
Bugünkü koronavirüs tablosuna göre kaç yeni vaka tespit edildi? 27 Şubat günlük koronavirüs tablosu...
Bugünkü koronavirüs tablosuna göre kaç yeni vaka tespit edildi? 27 Şubat günlük koronavirüs tablosu...Günlük koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmaya devam ediyor. Son dönemde yeniden yükselişe geçen ve 9 binli rakamların üzerinde seyreden vaka sayıları nedeniyle kritik süreç devam ediyor. Bugünkü koronavirüs tablosuna göre yapılan 125.716 koronavirüs testinde 9.193 yeni vaka tespit edildi. Dünkü tabloya göre az da olsa düşüş yaşansa da kritik süreç devam ediyor. İşte 27 Şubat koronavirüs tablosu vaka ve can kaybı sayıları...
27.02.2021Gündem
Maltepe’de çöp dağları
Maltepe’de çöp dağlarıMaltepe’de temizlik işçilerinin greve çıkmasının ardından toplanmayan çöpler sokaklara taştı. Çöplerin toplanmamasına tepki gösteren Maltepeliler, yayılan koku ve virüs endişesinden yakınıyor...
27.02.2021Gündem
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?Son dönemde salgından dolayı dünya üzerinde bir salgın hastalık durumu bulunmaktadır. Bu salgın hastalık ile en uygun şekilde mücadele edilmesi için birçok okul uzaktan eğitime geçmiştir. Bu nedenle birçok veli ve birçok öğrencinin aklın da uzaktan eğitim ile ilgili sorular bulunmaktadır. Sorulan bu soruların başında Online eğitim nedir? Hangi programlar ile online uzaktan eğitim yapılır? Gibi soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
27.02.2021Eğitim
Moda bakterilerden arınıyor
Moda bakterilerden arınıyorSalgın döneminin moda dünyasında yarattığı en önemli değişikliklerden biri, giyeni virüs ve bakterilerden koruyan kumaşların kullanımı oldu. Farklı teknolojilerle üretilen antibakteriyel malzemeleri seçen markaların sayısında artış var
27.02.2021Cumartesi
Fransa'da son 24 saatte 25 bin 207 Kovid-19 vakası kaydedildi
Fransa'da son 24 saatte 25 bin 207 Kovid-19 vakası kaydedildiFransa'da son 24 saatte 25 bin 207 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu.
26.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskovid-19coronaistanbulsalgın

Virüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.