Rıza Çalımbay hoca, sakatlığı bulunan Yunan stoper Goutas’ın boşluğunu Koray’la doldururken, kulübeye çektiği yaşlı kurt Yatabare’nin yerine Leke James’e forma verdi. Bir diğer yeni transfer Azubuike de yine ilk 11’de yer aldı.
Gürcistan Ligi’nin 22. haftasını lider kapatan Dinamo Batum oyunun ilk dakikalarında bir hayli agresifti. Sert ve temaslı oyunla Sivas’ın maçı domine etmesini engellemeye çalışan Gürcü ekibi bu planında başarılı da oldu. Öyle ki Sivas, Dinamo kalesine etkili gitmeye başladığında oyunun üçte birlik bölümü geride kalmıştı. Sivas adına oyun anlamında ilk yarıda işler pek yolunda gitmezken, Ahmet Oğuz ve Fajr da sarı kart gördü.
Devrede değişiklik yapmayan Rıza Çalımbay 59’da oyuna müdahale etmek zorunda kaldı. Sefa’nın yerine Max Gradel’i sahaya sürdü. Aynı dakikada Leke James de yerini Yatabare’ye bırakırken, Sivas fabrika ayarlarına dönüş yaptı. Ancak rakibin orta alandaki sert presini kıramayan Yiğidolar oyunu yine kontrolü altına alamadı. 64’te direğe takılan Pantsulaia, 78’de ağları sallayınca bir anda çanlar çalmaya başladı. 81’deki Fajr-Felix değişikliği tıkanan oyuna enerji ve hız katsa da gol gelmedi ve maç uzadı.
Sivas ilk uzatma devresinde, bir hayli yorulan rakibini ilk kez baskı altına aldı ve önemli fırsatlar yakaladı. İkinci uzatmaya da hızlı ve kararlı giren temsilcimiz 109’da Felix’le aradığı golü bulmayı başardı. Dinamo Batum fizik gücüyle turu kapmaya çalıştı ama gördük ki enerjileri 90 dakikalıkmış, daha fazlasına güçleri yetmedi. İyi oyunla değil, fizik kaliteyle turlayan Sivas, play-off’ta Kopenhag’la eşleşti. Teşekkürler ve tebrikler Yiğidolar. Devamını bekliyoruz, başarabileceğinize inanıyoruz...