Mehmet Çiftçi

Mehmet Çiftçi

mehmet.ciftci@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan 5 karşılaşma, Jose Mourinho ve Başkan Florentino Perez'ın arasını iyice açtı...

Çarşamba günkü Manchester City karşısında alınan beraberlıkte (1-1) Real Madrid'i grupta ikinci olarak bir üst tura çıkarmasına rağmen bu ikilinin arasının düzelmesine yetmedi. Şimdi herkes Şampiyonlar Ligi ve La Liga'da kupasız bir Real Madrid olasılığını konuşuyor. Yönetim ıle Mourinho arasında olanlara bakıldığında üretilen şüpheleri doğrular nitelikte gibi.

Her şey Dortmund yenilgisinin ardından başladı. Mourinho acil plan başlığı altında başkandan bır dizi istekte bulundu. Ancak Florentino Perez bunu reddederek Portekizli hocaya karşı çıktı. Kulüp kaynaklarına göre Mourinho'nun istekleri takımdan çok kendi gücünü sağlamlaştırmaya yönelikti.

Yanı Mourinho kulüpte de "Special One/Özel Biri" olmak istiyordu. Bu reddi içine sinderemeyen hoca menajer Mendes'i yanına çağırarak ayrılış için düğmeye basmasını istedi. Mourınho resti görmüş reste rest ile karşılık vermisti.

İlk olarak Mourinho ile Baskan Peres arasında yıkılan köprüler aslında Kaka transferi, Ramos ve Iker Casillas ile yaşanan disiplin sorunlarında baş göstermişti. Bu konularda yönetimin desteğini yanına alamayan Mourinho ilk rahatsızlığını basın aracılığı ile mesaj vermekle yetindi.

Özellikle Ramos’un Mourinho’dan habersiz Özil’in formasını devre arasında üzerine geçirip sahaya çıkması Mourinho’nun tabiri ile bir isyandı. Derhal Ramos için ağır disiplin suçu uygulanmasını istedi. Yönetim buna karsı çıktı ve futbolculardan yana tavır aldı.

İkincisi transferlerde baş gösterdi. Mourinho, Başkan’a transfer edilmesini istediği bazı oyuncuların listesini verdi. Aralarında Özil’in de bulunduğu bazı isimlerin de takımdan ayrılabileceği planlanmıştı. Özellikle Casillas’ın 31 yaşına geldiği için onun arkasında kaleye güven verecek ikinci bir kaleci alınmasını istedi. Bu istek de karşılık bulmadı ve kadronun korunması cevabı verildi.

Üçüncü olarak Mourinho’nun altyapı ile ilgili yaptığı sözler oldu. Real Madrid’ın altyapısını “Ben bu futbolcuların içinde takımımda oynayacak oyuncu görmüyorum” sözleri ile eleştiren Mourinho, deyim yerindeyse kulüpteki tüm taşların oynamasına sebep oldu.

Artık sadece yönetim değil, İspanyol asıllı futbolcular ve kulübün diğer teknik yöneticileri de hocaya tavır almaya başladı. Real Madrid Baskanı Peres’in geçtiğimiz günlerde yönetim ve teknik heyet arasında bir anket yaptığı da gelen haberler arasında.

Ankette “Mourinho ile devam edilip edilmemesi” sorulduğu ve ezici bir çoğunluğun “hayır” cevabı verdiği gelen bilgiler arasında.

Kısacası dünyanın bir numaralı teknik direktörü olarak gösterilen Jose Mourinho’nun sezon sonunda Real Madrid’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta sezon bitmeden kovulması gerçekleşirse kimse şaşırmasın…