Mehmet Çiftçi

Mehmet Çiftçi

mehmet.ciftci@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Emre'nin Fenerbahçe'ye geri dönmesi asla bir sürpriz değildir. Asıl sürpriz Emre'nin Atletico Madrid'e transfer olmasıydı. Emre Belözoğlu, Atletico Madrid teknik yönetiminin onayı alınmadan apar topar La Liga'ya götürülmüştü. Arda transferinde elde edilen başarı, Emre'nin menajeri Ahmet Bulut'un ortağı Portekizli ünlü menajer Jorge Mendes'in İspanyol kulübü ile olan hisse ilişkisi, milli futbolcumuzun bedavaya gelmesi, tüm bu faktörler Emre'ye La Liga yolunu açtı.

Ancak açılan bu yolda tek engel Simeone idi. Arjantinli teknik direktör, "Benden habersiz hatırla futbolcu alırsanız, ben de oynatmam" diyerek milli futbolcumuz aleyhine tavır koydu. Bunu da sahaya yansıtarak Emre'yi lig maçlarında sürekli yedek tuttu. İstatistiklere baktığımız zaman Emre'nin ligde sadece 4 maçta ilk 11'de sahaya sürüldüğünü görürüz. La Liga'da henüz 90 dakikası olmayan Emre, bu duruma daha fazla dayanamayarak Türkiye'nin yolunu tuttu. Bir anlamda profesyonel kariyerinin sonuna gelmiş Emre "Son noktayı ben koyarım. La Liga'da yedek kalmaktansa Süper Lig'de aktif olur öyle futbola veda ederim" dedi

Haberin Devamı

İspanya'nın iki önde gelen spor gazetesi Marca ve As, Emre'nin gidişine herkesin sevineceğini yazdı. Emre'nin uzun süredir bir çıkış aradığını belirten Marca yazarları, Türk milli futbolcunun gidişinin Atletico cephesinde bir kayıp olmadığını söylediler. Emre'nin İspanya'da kaldığı süre içinde gerek arkadaşları gerekse basınla olan ilişkilerinin tam bir örnek teşkil ettiğini hatırlatan yazarlar, "Sorun Emre'nin kalitesinde değil, getiriliş biçimindeydi" dediler. Şimdi tüm gözler Simeone'ye çevrilmiş durumda... Arjantinli hoca, Emre'ye belki neden ısınamadığını açıklamayacak ama sevindiğinden hiç kuşkum yok. Çünkü üç kulvarda da kupa mücadelesi veren Atletico Madrid'in elindeki kadro son derece sınırlı. Sürekli takviye istendiği bir ortamda Emre'ye yol gösteriliyorsa bunun tek suçlusu Simeone'dir.