Galatasaray her alanında her biriminde büyük sıkıntılar yaşıyor. Böyle bir ortamda Mustafa Denizli’nin takımın başında olması büyük şanstır. Tecrübesiyle camia bu kadar sıkıntı çekerken hiç olmazsa futbol takımı yavaş da olsa ibreyi yukarıya doğru çıkarmaya başladı.

Sezon başlarken takımın başına gelmiş olsaydı şimdi farklı şeyler konuşabilirdik. Kasaba vizyonuyla idare edilmiş, futbolcuların önüne büyük hedefler konmamış, bir takıma geldi. Şimdi sizlere soruyorum. Jem Paul Karacan, Rodriguez, Carole, Denayer ile Galatasaray nereye varabilir. Üstelik Telles ve Melo gibi ilk on bir oyuncularını kaybetmişken. Mustafa Denizli iki aydır büyük sıkıntılar yaşıyor. Bunu hepimiz görüyoruz. Takım bir türlü istediği düzeye gelmedi. Ama şimdi futbolcular Denizli’yi tanıdı, hoca da futbolcuları.

İki taraf da birbirlerinden artık ne istediklerini biliyorlar. Bunun kıvılcımlarını Gaziantep maçında gördük. Sahada farklı bir Galatasaray vardı. O çok eleştirdiğimiz futbolcular mesuliyet almaya başladılar. Bu da gelecek için taraftarı çok mutlu etti. Bazı maçlar vardır, futbolcular taraftarı coşturur. Bazı maçlarda da taraftar futbolcuları. Bu bütünleşme Gaziantep maçında yaşandı. Taraftar ile futbolcular barıştı. Çok gol kaçıran Umut bile alkışlandı.

Şimdi Galatasaray için yeni bir sayfa açılıyor. Spor Toto Süper Lig şampiyonluğu çok zor. Ama Arena’da Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi büyük takımlarla onur mücadelesi yapacaklar. Lazio’yu neden elemesinler. Türkiye Kupası’nı neden kazanmasınlar. Artık Mustafa Denizli’nin yeni Galatasaray’ını bugünkü Torku Konya maçıyla seyretmeye başlayacağız.

GS TV’yi kiralamak acizliktir

Taraftar çok üzülüyor. Kulüp televizyonları, o camianın kalbidir, gücüdür, onurudur. Aldığım habere göre GS TV kiraya veriliyormuş. Düşünebiliyor musunuz, yılda 800 bin TL kulüp gelir elde edecekmiş. Bu çok ayıp. Başkan Dursun Özbek, buna müsaade etmemeli. Kiralayan kişi, reklam getirecekmiş. GS TV’yi daha seyredilir konuma çıkaracakmış. Peki, Galatasaray’da televizyona bakan yönetici ya da iletişimin başındaki arkadaş ne iş yapıyor? Koca kulüp FB TV’de olduğu gibi reklam bulamıyor mu ya da yılda 2-3 milyon lira fon ayıramıyor mu? Yazık... İnanın herkes çok üzülüyor. Galatasaray büyük kulüp, yöneticileri de ufak hesap yapmamalı. Galatasaray’ı bu tür hesaplar yaparak herkese rezil etmemeli.

Nerede Aysal ve Adnan Polat?

Başkan Dursun Özbek sonunda eski başkanlar ve yöneticilerle buluştu. Muhakkak kulübün sıkıntılı durumunu anlatmıştır. Peki çözüm, kimden gelecek. O gelen eski başkanlardan mı? Kesinlikle hayır. Tamam bazılarına itirazım olsa da kulüp bu borç batağına gelirken bazı yöneticilerin sessiz kalmasını içime sindiremesem bile yine de eski başkanların gelmesi, Dursun Özbek’e destek olmaları güzel bir şey.

En önemli, en zengin iki başkan Ünal Aysal ve Adnan Polat böyle bir toplantıya gelmiyor. Halbuki kendilerini herkes tanıyorsa bu Galatasaray sayesinde oldu. Şu anda Galatasaray maddi olarak çok zor günler geçiriyor. Ben beklerdim ki Polat ve Aysal bu toplantıya katılsın, kulübe destek olmak için 25’er milyon euro vererek Galatasaray’a sponsor olsun.

Bana göre bu toplantı amacına ulaşmadı. Böyle bir toplantı yapılıyorsa en az orada 50 milyon dolar, masanın üzerine konmalıydı. Bu parayı da ancak Polat ve Aysal verebilirdi. Onlar da gelmediklerine göre demekki bu yükü Dursun Özbek’in tek başına çekeceğini bir kez daha anladık.