Türkiye-Brezilya maçında 50 bin kişinin Neymar’ı alkışlarken, bizim futbolcularımızı protesto etmesinde ciddi anlamda mesajlar vardı. Ben de tribündeydim. Protestolara ciddi ciddi üzüldüm.

Taraftarlar, Neymar’ı alkışlarken dünya çapında bir yıldızın milli takım forması için verdiği mücadeleye saygı duydum. Böyle bir yıldız, tekmeye kafa uzatıyor, kaçmıyor. Terinin son damlasına kadar savaşıyor. Dakika 90, takım 4-0 galip, depar atmaya devam ediyor. Tribünler bunun için Neymar’ı alkışladı.

Bizim oyunculara gelince... Maç içinde “Türkiye” diye stadı da inletti. Ama bizim yıldızlarımız son senelerde futboldan daha çok kendilerine aldıkları arabalarla, özel hayatlarıyla gündeme geldikleri için bu tribünlerin bir patlamasıydı. Rahatça kazanabileceğimiz İzlanda, Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçlarında kaybedilen puanlara tepkiydi. Bunu böyle değerlendirmek lazım.

Statlarımız dolmuyor diye üzülüyoruz. Brezilya ile oynadığımız milli maç için 50 bin taraftar tribündeydi. Futbolcularımız kendine özeleştiri yapmalılar. Bundan sonra oynadıkları futbolla gündeme gelmeliler. Bu olmadığı müddetçe bu protestoların arkası gelmez.

Hepimizin takımı
Milli Takımımız yenildiği zaman yüreğimizden, kalbimizden bir şeyler kopuyor. Üzülüyoruz...
Pazar akşamı TT Arena’da Kazakistan ile maçımız var. 2016 elemelerindeki şansımızı sürdürmek için bu maçı kazanmamız lazım. Bu da taraftarların desteğiyle olur. Taraftarlar Milli Takım’a küsmemeli. Pazar günü taraftar-futbolcu bütünleşebilirse galip gelerek 2016 şansımızı devam ettiririz.

Galatasaray batmaz!
Eski Başkan Ünal Aysal, mali işlere bakan Sedef Hacısalihoğlu’nu 260 bin lira tazminatla ‘görevini iyi yapamıyor’ diye işten atmıştı. Şimdi Ali Dürüst, Sedef Hanım’ı 25 bin lira maaşla mali işler direktörü olarak tekrar işe aldı. Ali Dürüst’e de Sedef Hanım’a da başarılar diliyorum.

Efsaneler kovuluyor
Florya’dan önce Fatih Terim gönderildi. Dün aldığım habere göre de Bülent Ünder kovulmuş. Ünder yaptığım araştırmalara göre altyapı koordinatörlüğünde günde 18 saat mesai harcayıp, çok başarılı işler çıkarıyormuş. Allah rahmet eylesin Metin Oktay, rahmetli oldu kurtuldu. O da bugün yaşasaydı herhalde suratına bakan olmazdı.