Geri Dön

Rebocho'dan olay sözler: 6 ay boyunca para alamadım!

Beşiktaş'ın yollarını ayırdığı Portekizli sol bek, O Jogo'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş ile sözleşme imzalandığından 11 ay sonra ödenmemiş ücreti ve maaşında yapılmak istenen kesintiden dolayı siyah-beyazlı kulüpten ayrılmak zorunda kaldığını ifade eden Rebocho, İstanbul'da yaşadığı çarpıcı deneyimleri anlattı.

İşte Portekizli sol bekin sözleri:

İstanbul'da harika bir deneyim yaşandım, ilk günler her şey kusursuzdu ancak Ocak ayından itibaren her şey bir anda değişti, işler istediğim gibi gitmedi. İstanbul'u, Beşiktaş taraftarı ve oynadığım atmosferi çok sevdim ancak daha az olumlu giden şeyler de vardı. Sözleşmemde kulüpte 20 maça ulaştığımda Beşiktaş'ın beni satın alması gereken bir madde vardı ancak takımda 17. maça çıktıktan sonra teknik patronun yardımcısı benimle konuştu ve şöyle söyledi; Bildiğin gibi, Beşiktaş kulübü mali açıdan çok kötü durumda ve yönetim, sözleşmede yer alan satın alma opsiyonunu kullanmayacak. Bu sebepten dolayı sonraki maçlarda oynamayacaksın.

Rebochodan olay sözler: 6 ay boyunca para alamadım

"Kredi kartı borçlarım ve ev kirası borçlarım vardı"

Benimle yapılan görüşmeden sonra bir daha Beşiktaş forması giyemedim. Birkaç kez takıma çağrıldım ancak buradaki niyet, beni takımda oynatmak için değildi. Beşiktaş'tan 6 ay boyunca para alamadım ve şu anda bile hala ödenmemiş param var. Bu problemleri yaşarken futbol oynama motivasyonum zaten yoktu. Yaşanan kriz salgın nedeniyle mi oldu? Tabii ki hayır! Beşiktaş'a geldiğimden günden bu yana zaten bir ekonomik kriz vardı ve maaşımı asla zamanında alamadım. Önceleri iki ay geriden geliyordu. Bana ödeme yapacaklarına dair söz verdiler. Kredi kartı borçlarım ve ev kirası borçlarım vardı, kulüpten herhangi bir ödeme alamadım.

'Ya bu ay faturamı ödeyemezsem...'

Beşiktaş'ın ödeme yapmamasını FIFA'ya taşımayı düşündük ancak iki ay ödeme yaptılar, böylece bu ihtimali de ortadan kaldırdık. Beşiktaş ile başımı bela sokmak istemedim; çünkü kendimi İstanbul'da iyi hissediyordum. Bu finansal mesela, kıyafet alamamak, araba satın alamamak ile ilgili bir durum değil! Yaşadığım sıkıntımın sebebi, benim bir ailemin olmaması ve 'Ya bu ay faturamı ödeyemezsem' diye düşünecek olmamdı. Beşiktaş'ta mali anlamda ciddi sorunlar yaşadık ancak taraftarlardan şikayet etmem için hiçbir nedenim yok. Taraftarlar beni her zaman destekledi ve veda ettiğimde bile taraftarlardan birçok olumlu mesaj aldım. Beşiktaş'ya inanılmaz bir deneyim yaşadım ancak iyi bitmedi. Benim için pozitif olan taraf, negatif olandan çok daha önemli."

 

 

 

Okan Buruk: "Son 3 maçı kazandığımız takdirde şampiyonluğu kazanacağız"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber