Valerien Ismael’in sık sık söylediği gibi sezonu özetleyen bir maç oldu. Sakatlıklar, eksikler, cezalılar ve üretememenin özetini dünkü Konyaspor maçında bir fragman halinde seyrettik.
Beşiktaş adına kesilecek fatura bu sezon bir kişiye ödetilmez. O hesap Alman usulü ödenmeli. Bir dahaki sezonun başarısı transferde değil bu seneden alınacak derslerde saklı. Beşiktaş iyi başladı mı evet ama herkes kalendeki gole bakar. Maçtaki bir anlık dalgınlık 42. dakikada Rahmanovic’in attığı gol gibi pahalıya patlar.
24. dakikada Nkoudou’nun yandan auta giden şutu Beşiktaş’ı umutlandırmıştı. 31. dakikada Umut’un az farkla dışarı çıkan vuruşu da önemliydi. İkinci yarıya 1-0 geride girdiğinde elbette sıkıntılı dakikalar olacaktı. Üstelik rakip sezonun flaş ekiplerinden Konyaspor.
57’de Ahmed Hassan’ın direkten dönen vuruşu kadar Batshuayi’nin 90. dakikada direkten dönen kafa vuruşu da ikinci yarının kritik anlarındandı. 90+1’de Kenan’ın kafa vuruşu skoru eşitleyince Beşiktaş seyircisi önündeki son maçı mağlubiyetle bitirmekten kurtuldu. Siyah-beyazlı takım belki bu sezon çok önemli kayıplar yaşadı ama özkaynak düzeninden yeni yeni gençler kazandı.