Çıkmadık candan ümit kesilmez derler ya, dün bunun sahaya yansımasını görmeyi bekliyordu Beşiktaşlılar. Bu sezon ilk golü atma konusunda büyük problemler yaşayan Beşiktaş, uzun bir aradan sonra bu kara bulutu dağıttı.
Kartal 12. dakikada Can’ın muhteşem ötesi golüyle öne geçti fakat bu dakikadan sonra başka bir muhteşemlik göremedik. Beşiktaş öne geçtiği maçta bile zorlanıyorsa, geriye düştüğü maçlarda yaşadıklarını, yaşamaya devam edecek gibi.
Maçın hemen başında 8. dakikada Larin de kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda atmış olsa durum yine aynı olabilir mi bilinmez ama Beşiktaş’ın acil bir şekilde bu ruh halinden kurtulması lazım. Can, tarzıyla ve hırsıyla bir hava getirecek gibi.
Yeni açılan bir sayfada önemli bir yer kaplayabilir. 37’den Jörgensen’in kafa vuruşunda olduğu gibi Ersin’in kritik kurtarışları da, Beşiktaş’a hayat verdi ama bir yere kadar. 82. dakikada Umut’un attığı beraberlik golüne kadar iyi direnen Ersin bu golü yese de tıpkı Can gibi yeni açılacak sayfanın önemli figürlerinden biri olacak.
Fakat aynı şeyi Batshuayi için söylemek çok zor. Farkı açabilecek şansı vardı. Fakat o bu şansı zorlamak yerine ileride sürekli pas hatası yaptı.
Beşiktaş bu sene çektiyse sadece savunmadan değil, ileride net bir golcü olmamasından da çekti. Yine de çıkmadık candan umut kesilmez diyelim.