Sezona nasıl başladıysa tüm maçlarını aynı tempoda oynuyor Beşiktaş. Buna Şampiyonlar Ligi’ndeki Borussia Dortmund maçı da dahil. Fakat dünkü temponun rehavetliği Beşiktaş’a pahalıya mal oldu. Maçtaki en gereksiz faul Welinton tarafından yapıldı. 3-0 öndeyken senden uzaklaşmış bir rakibine o faulü yapmak çok acemice bir işti. Yediği gol değil gördüğü sarı kart onu oyundan düşürdü.

Montero’nun 20. dakikada attığı kafa golünün asistini yapan Pjanic, hiç şüphesiz Beşiktaş’ın bu sezonki oyun kaptanı olacak. Souza’nın ve Ghazzel’in yükünü hafifletmesi nedeniyle, Beşiktaş’ın iki yöndeki oyun gücünü arttıran Pjanic, dünkü Oğuzhan gibi gününde bir başka orta saha oyuncusunun katkısıyla başka bir boyuta geçiyor. En uçta yer alan Batshuayi ise, geçen seneki Aboubakar’dan daha hareketli daha rahatsız edici bir tablo ortaya koyuyor. 43. dakikada atılan o garip golde Batshuayi yine başrolde fakat gol, asist yapmak isteyen Souza yazıldı ki başkası dokunsa bile yüzde yüz gol ona yazılmalı.

İkinci yarıda Rıdvan 52. dakikada attığı golle maçın fişini çekti derken 60’te Vargas takımına umut aşıladı. Oyuna sonradan giren Balotelli 79’da usta işi gol attı fakat Beşiktaş hala tehlikenin farkında değildi. Son saniyelerde Assombalonga durumu 3-3 yapınca doğal olarak ortalık karıştı. 2-0’dan Antalya maçını çevirmek büyük bir başarı ama 3-0’dan sonra sahadan beraberlikle ayrılmak, şampiyonluk yarışındaki bir takıma yakışmadı.