Madem stoper çıkıyor (Serdar Saatçı); sol bek (Rıdvan), kaleci (Ersin), orta saha (Emirhan İlkhan) ve en önemlisi hoca (Önder Karaveli) çıkıyorsa, Beşiktaş acil bir şekilde özkaynak düzeninden santrfor da çıkarmalı. Evet güzel penaltı attı ama Beşiktaş taraftarı bu Batshuayi yüzünden çok saç baş yoluyor.
Beşiktaş’ta bu sene yaşanan gol sıkıntısı, Sergen Yalçın’ın takımdan ayrılma nedenidir. Bu kadar eksiğe ve Katar’da oynanan Süper Kupa maçına rağmen, etkili olan bir Beşiktaş ve de en önemlisi Emirhan İlkhan’ın müthiş bir golle profesyonel sahalarda gözükmesi, Beşiktaş taraftarı adına maçın en güzel yanlarıydı.
İlk yarıya baskılı başlayan Beşiktaş oldu. 9. dakikada Necip’in ortasını şık bir kafayla ağlara göndermek isteyen Emirhan İlkhan, üst direği geçemedi. 13. dakikada Batshuayi gole çok yaklaştı ama o top Gökhan’ın kramponunun kenarına çarparak kornere gitti. Batshuayi 25. dakikada penaltıyı gole çevirince, kalan dakikalar Beşiktaş için kolay geçer dedik ama hiç de öyle olmadı. Batshuayi, 32. dakikadaki pozisyonu da golle sonuçlandırsa belki rahat olurdu.
İkinci yarıda yorulan Beşiktaş, üçüncü bölgesinden dönen topları karşılamakta çok zorlandı. 56. dakikada Pohjanpalo’nun attığı golden önceki faul, bu durumu çok net özetliyordu. Emirhan İlkhan 60’da durumu eşitlese de, Beşiktaş yine duran toptan 68’de gol yedi. Ve golü yine Pohjanpalo attı. Netice itibariyle Beşiktaş Rize deplasmanında puanlar bıraktı fakat çok daha önemlisi Emirhan İlkhan gibi genç bir yeteneği kazanmış oldu.