Şampiyonlar Ligi’nde hedefsiz kalınsa da, bu maçın önemi çok farklıydı. Alanyaspor maçının devre arasında Sergen Yalçın’ın yaptığı konuşmaya, siyah-beyazlı oyuncular tepkisiz kalmıştı ama bu maçtaki oyun karakteri, Beşiktaş’ın geleceği açısından çok önemliydi.

Ajax maçı öncesi herkesin eteğindeki taşlarını döktüğü son toplantının ardından, acaba takım nasıl bir refleks gösterecekti? İşte Sergen Yalçın için önemli olan buydu. İlk yarıya tıpkı diğer Şampiyonlar Ligi maçlarında olduğu gibi etkili başlayan Beşiktaş, bu konuda sadece Yalçın’a değil tüm camiaya umut aşıladı.

22. dakikada Ghezzal’ın penaltı atışından gelen golün ardından ortaya çıkan sevinç geçmişe sünger çeker gibiydi. Bir de Larin’in 42. dakikadaki o net pozisyonu golle sonuçlansa çok daha güzel olurdu. Maçın kaderi de değişebilirdi.

Mert’in 26. dakikadaki kurtarışı da Beşiktaş’ın gol atması kadar önemli bir pozisyonda. İkinci yarıya Ajax tek değişiklikle başladı.
Daramy çıktı Haller girdi ve o Haller, 54. dakikada beraberlik golünü atınca maçın seyri de değişmiş oldu. Haller 69’da da atınca Beşiktaş adına bu maçı çevirmek çok zor bir hale gelmişti. Haller’in oyuna girmesiyle şaka değil gerçekten Beşiktaş’a bir haller olmuştu. Bu skorla Kartal, Devler Ligi’ndeki 5. maçında da puan alamamış oldu.