Siyah-beyazlı takım zorlu randevuda özellikle Aboubakar ve Ghezzal’ı adeta mumla aradı. Pozisyon üretmekte ve organize olmakta çok zorlanan Kartal, Aytaç’ın ilk yarıdaki füzesine yanıt veremeyince takipçileri Galatasaray ve Fenerbahçe ile puan farkını açma şansını kaçırdı.

Soru şu: Kazanılmış ya da kaybedilmiş her üç puan aynı mıdır? Matematik penceresinden bakarsanız aynı fakat fikstür olarak aynı değildir. Fikstürün neresinde kazandınız ya da kaybettiniz, bunlar çok önemlidir. Galatasaray’ın kaybettiği haftada kazanırsanız hedefe daha hızlı yaklaşırsınız. Üstelik bir hafta sonrası bay olan Galatasaray’dan bahsediyoruz.
Bu kadar eksiğin olduğu yerde kusur aranmaz. Milli araya en çok oyuncu gönderen takımlardan Beşiktaş’ın en kuvvetli yeri olan sağ kanadı, her zamanki kanat değildi. Sağ yumruğu alçıda olan boksör gibiydi! Savunmada da ciddi sıkıntılar yaşandı. Aytaç’ın 19. dakikada attığı golün asist tarafını, Necip’e yazabiliriz! Artık bu dakikadan sonrası yaşanan sıkıntıları Beşiktaş’a eksi olarak yazamayız çünkü tüm riskleri almış bir takım seyrettik. Beraberlik hatta galibiyet golünü bile bulabilirdi aynı şekilde farklı mağlubiyet de alabilirdi. Varga 27’de o golü atabilse, o dakikada stadın ışıklarını kapatıp çıkabilirdiniz. Maçtaki bir önemli nokta ise Kasımpaşa’nın yaptığı inanılmaz hataydı. Ertuğrul ile karşı karşıya kalan Larin bunu yazsa, yönetim de bonservis bedelini bir kaç milyon euro daha artırırdı.

Önce Vida sonra Souza
İkinci yarıda tüm Beşiktaşlıların umudu, Gökhan Töre’ydi. Onun oyuna girdiği dakikadan sonra takım arkadaşlarının yürüyüşü bile değişmişti. Hele 56’da Ersin’in, Thelin’in kullandığı penaltıyı kurtarmasından sonra Beşiktaş, uykusundan uyanmıştı sanki. Gökhan’ın 62’de kullandığı frikikte top direğin üzerinden auta gitse de, Kartal umutlarını son dakikaya kadar taşıdı. Uzatmalarda önce Vida ardından Souza’nın kafa vuruşları 1 puan getirebilirdi. Bu sonuç Beşiktaş’ın istemediği sonuç lakin, üç puanı fikstürün neresinde kaybettiğin de önemli. Galatasaray’ın kaybettiği haftada bu durum bir teselli olabilir.