Ligin ikinci yarısında zaten kıldan ince bir köprü üzerinde ilerliyor gibiydi. Beşiktaş’ın oynadığı futbol, Sergen Yalçın’ın kısıtlı imkanlar çerveçesinde başardıkları takdir ediliyordu.
Oğuzhan, Cenk, Aboubakar ve Hasic’in sakatlıklarına rağmen bu dakikaya kadar yarışta liderliği sürdürebilmek elbette kolay değildi.
Mensah ve Ljajic’ten yeteri kadar verim alamadığı için ofansif orta sahada başrolünü hep Atiba’ya veren ve son olarak Gökhan Töre’den santrafor verimi alan Sergen Yalçın şimdiden yılın teknik adamı olmuştur. İşin matematik tarafında çok zorlanmasının nedeni ise kadrodaki genişliğin yeteri kadar olmamasıdır.
Karagümrük ilk yarıda Beşiktaş’ın ayağa oynamasını engellemek için olağanüstü bir baskı yaptı. Özellikle top Ghezzal’e gelir gelmez başında üç dört oyuncu birden oluyordu. Bertolacci’nin 39’da attığı gol Beşiktaş’ı paniğe soktu mu? Evet! Fakat Welinton’un 41. dakikadaki top kaleye giderken o müthiş hamlesi, belki de şampiyonluğu getirecek.
Karşılaşmanın ikinci yarısında aslında şartlar Beşiktaş lehine gelişti. Ghezzal’in 54. dakikada attığı beraberlik golü Fenerbahçe - Sivasspor maçından gelen haberler Kartal’ı daha da umutlandırdı. Üstüne 77’de Zukanovic kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı. Fakat 81. dakikada Borini’nin Karagümrük adına attığı ikinci gol, her şeyi ligin son haftasına taşıdı. Üstelik Galatasaray’ın kazandığı haftada Beşiktaş’ın işi çok mu kolay elbette değil. Fakat şampiyon olmak istiyorsan bu zor maçları kazanmak zorundasın.