Geri Dön

Şimdi top filede

Şimdi top filede


Türkiye'nin Avrupa'da en başarılı olan branşı voleybol perdelerini yarın açıyor


       Voleybol Bayanlar 23. ve Erkekler 30. sezon perdesi yarın açılıyor.
       Emlakbank bayan, Söke erkek takımları maratondan çekildiklerini bildirdikleri için bu sezon Bayanlar Ligi Bolu Gentaş'ın katılımıyla 16, Erkekler Ligi ise 15 takımlı olacak.
       Bayanlarda şimdiye kadar 15 kez Eczacıbaşı, 3'er defa Vakıfbank ve Emlakbank, bir kez Güneş Sigorta, erkeklerde ise 12 kez Eczacıbaşı, 5 kez Halkbank, 4 kez Galatasaray, 3'er defa Netaş ve IETT, birer defa Boronkay ve Muhafızgücü'nün şampiyon olduğu ligde bu yıl 23 bayan, 14 erkek olmak üzere 37 yabancı voleybolcu forma giyecek. Rusya 16 temsilci ile ligimize en fazla voleybolcu gönderen ülke. Rusya'yı 7 sporcu ile Bulgaristan izliyor. Ayrıca 4 Ukrayna, 3 Letonya, 2 Hırvatistan, 2 Brezilya, 1 Azerbaycan ve 1 Polonyalı voleybolcu görev yapacak.
       Bu sezon, Dünya'nın en iyi smaçörlerinden Rus Evguenia Artamonova'yı Eczacıbaşı'nda, Avrupa Kulüpler şampiyonu İtalyan Foppapedretti Bergamo takımından tranfser edilen Brezilyalı Hilma Calderia'yı Vakıfbank'ta, Ukrayna'nın yıldızları Iryna, Olga Roxana ve Lugansk'ın eski antrenörü Buzeyev'i Güneş Sigorta'da, Avrupa'nın sayılı blokörlerinden Hırvat Ivan Maric Arçelik'te, Rus Milli Takımı'nın pasörü Vadim ise ligin yeni takımı Erdemirspor'da voleybolseverlerin huzuruna çıkacak.
       Şimdiye kadar Türkiye'ye gelmiş en iyi pasörlerden biri olan Dariusz Stanicki, kadrosuna milli voleybolcu Hakan Fertelli'yi ekleyen Galatasaray'ın formasını giyecek. Geçen yıllarda Netaş'ın Türkiye şampiyonluklarında büyük hissesi bulunan Dariusz Stanicki ve Rus Milli Takımı'nın pasörü Vadim'in pasör şovu bu mevsim Türkiye Ligi'nde büyük heyecan yaratacak.
       Ezeli rakiplerden Fenerbahçe'nin bu yılki atağı da Türkiye Erkekler Ligi'ne renk katacak. Sarı - Lacivertli kulüp, Letonya'nın dev smaçörü Victor Seplitis'i kadrosuna dahil ederken, Bulgar pasör Ivan Tassev'i aldı. Ayrıca dört Türk voleybolcu ile anlaşarak güçlü bir kadro oluşturdu.
       1999 - 2000 sezonunun en ilginç olayı Zonguldak Erdemirspor'un hamlesi. Milli Takım oyuncuları Cengizhan, Gürsel, Ali, Emrah'ı transfer eden Erdemirspor, Rus Andrei Voronkov ve pasör Vadim Khamouttskikh ile şampiyon adayları arasına girdi.
       Ligimiz bayanlarda Eczacıbaşı, Güneş Sigorta, Vakıfbank, Beşiktaş, Galatasaray, Kocaelispor, ENKA, Yeşilyurt, 75. Yıl Deniz Nakliyat, TED Kolejliler, Demirspor, Interfarma Numune, Karşıyaka, Göztepe, Bursaspor ve Gentaş, erkeklerde ise Galatasaray, Arçelik, Erdemirspor, Fenerbahçe, Emlakbank, İstanbul Belediyesi, Ziraat Bank, Netaş, Marmara Koleji, ENKA, Altınyurt, SSK, Çankaya Belediyesi, Bursaspor ve Maltepe takımlarının mücadelesiyle İtalya'dan sonra Avrupa'nın en çetin lig sınavını verecek. Takımlarımız yarından itibaren görücüye çıkıyor. Seyreyleyelim bakalım, neler olacak.

BAYANLAR A1 LİGİ:

       ECZACIBAŞI
       Renkleri: Lacivert - Beyaz
       Coach: Gökhan Edman
       1 - Deniz Hakyemiz
       2 - Berat Küçük
       4 - Özlem Özçelik
       5 - Elena Chabotva
       6 - Dilek Girpan
       7 - Arzu Aksu
       8 - Evguenia Artamonova
       9 - Burcu Hakyemez
       10 - Seda Ulaş
       11 - Aycan Gökberk
       12 - Çiğdem Can
       13 - İrina İltchenko

       GÜNEŞ SİGORTA
       Renkleri: Mavi - Kırmızı
       Coach: Vladmir Buzayev
       1 - Olga Kolomiets Sevinç
       2 - Serap Tuncer
       3 - Oxana Kotolnikova
       4 - Z.Seda Uslu
       5 - Yasemin Alpullu
       6 - Mesude Atılgan
       7 - Banu Semerciler
       8 - Ebru Bayram
       9 - Burçin Aydın
       10 - Necla Güçle
       11 - İryna Komissarova
       12 - Pelin Yüce

       VAKIFBANK
       Renkleri: Yeşil - Sarı - Siyah
       Coach: Andrzej Niemczyk
       1 - Bahar Urcu
       2 - Pelin Çelik
       3 - Esra Gümüş
       4 - Banu Can
       5 - Ayşe Özbay
       6 - Duygu Sipahioğlu
       7 - Tatyana Şenel
       8 - Zeycan Acar
       9 - Hilma Caldira
       10 - Aysun Kalkan
       11 - Marcia Cunha
       12 - Hülya Cömert

       BEŞİKTAŞ
       Renkleri: Siyah - Beyaz
       Coach: Reşat Yazıcıoğulları
       1 - Serpil Erdem
       2 - Victoria Sancak
       3 - Didem Özdemir
       4 - Duygu Gölvan
       5 - Tatjana Sidorenko
       6 - Zeynep Çelikcan
       7 - Demet Ağgedik
       8 - Aylin Özbeçetek
       9 - Gökçe Uca
       10 - Julia Malish
       12 - Heval Alp
       14 - Nisa Otlu

       KOCAELİSPOR:
       Renkleri: Yeşil - Siyah
       Coach: Zafer Atay
       1 - Didem Yurdakul
       3 - Reyhan Yaman
       4 - Zehra Yaman
       6 - Nihal Yanovalı
       7 - Natalia C.Hanikoğlu
       8 - Arzu Bozoğlu
       9 - Yeliz Erdoğan
       10 - Aysun Karatekin
       11 - Banu Karatekin
       12 - N.Fulya Ünlü

       ENKA
       Renkleri: Mavi - Beyaz
       Coach: Deniz Esinduy
       2 - Handan Temiz
       3 - Hatice C.Korucu
       5 - Esra Köksalan
       6 - Selma Kaplan
       7 - Elena Yurina
       8 - Ayfer Fil
       9 - Aylin Kartaltepe
       10 - Elçin Şenyurt
       11 - Sonay Gülergin
       14 - Tuğce Ateşsaçan

       GALATASARAY
       Renkleri: Sarı - Kırmızı
       Coach: George Lafitta
       1 - Özlem Stanicki
       3 - Neslihan Keskin
       4 - Emilia Pashova
       5 - Elena Lik
       8 - Burcu Eleman
       9 - Pınar Müezzinler
       10 - Ayşen Mete
       11 - Doğa Hor
       12 - Deniz Y.Paşaoğlu
       13 - Yuliya Buyeva
       14 - Tuba Meto
       16 - Tuğçe Ertürk

       BURSASPOR:
       Renkleri: Yeşil - Beyaz
       Coach: Ömer Turhan
       1 - Özden Topaloğlu
       6 - Miray Küçükşengör
       7 - Janete Pizele
       8 - Nazan Uzunboy
       9 - Nihal Güngör
       10 - Banu Telli
       11 - Özlem Özdemir
       12 - Esin Arıkan
       14 - Tatjana Samodahova

       GÖZTEPE:
       Renkleri: Sarı - Kırmızı
       Coach: Elif Bölükbaşı
       2 - Berna Sezer
       3 - Seçil
       4 - Nihan Gençülgen
       5 - Olga Karslıoğlu
       6 - Gülbin Rudarlı
       7 - Elena Dörkkardeşler
       8 - Tercan Gürsoy
       9 - Eren ......
       10 - Nuray Kılıç
       12 - Vildan Layiç

       YEŞİLYURT
       Renkleri: Sarı - Lacivert - Kırmızı
       Coach: Adnan Kıstak
       1 - Başak Türkoğlu
       2 - Pınar Şentürk
       3 - Müge Şakar
       7 - Bahar Ekinci
       8 - Ebru Algür
       9 - Neslihan Demir
       10 - Pınar Akçora
       11 - Filiz Bayram
       12 - Betül Kanra
       14 - Nil Güvenç

       KARŞIYAKA:
       Renkleri: Yeşil - Kırmızı
       Coach: Cengiz Göllü
       1 - Çiğdem Öztoprak
       2 - Vıta Matescuk
       3 - Deniz Barut
       4 - Zeynep Bilgetay
       5 - Tetyana Doğangüz
       6 - Aysun Evren
       7 - Elif Ağca
       8 - Meltem Sümerkan
       9 - Seda Müftüoğlu
       10 - Sinem Akap
       11 - Şükran Akar
       12 - Xıao Feng Fırat

       İNTERFARMA NUMUNE
       Renkleri: Lacivert - Beyaz - Kırmızı
       Coach: Mete Döğüşçü
       1 - Tuğba Döğüşçü
       2 - Sevil Şereflioğlu
       3 - Sevil Yaşar
       4 - Esin Tüfekçi
       5 - Funda Bilgi
       6 - Müjgan Keskin
       7 - Sevtun Doğar
       8 - Özlem Badak
       9 - Ayşen Bozoğlu

       DEMİRSPOR
       Renkleri: Mavi - Lacivert
       Coach: Ali Aydın
       1 - Sevgi Karaton
       2 - Burcu Köroğlu
       4 - Gülgün Kutlu
       5 - Müşerref Gültekin
       6 - Eda Şahin
       7 - Pınar Cankarpusat
       8 - F.Banu Doğan
       9 - Larysa Marchenko
       11 - Myroslava Gryban
       12 - Serap Çalıkuşu

       75.YIL DENİZ NAKLİYAT
       Renkleri: Kırmızı - Beyaz
       Coach: Osman Uraner
       1 - Özlem Gümüş
       2 - Nilay Konar
       3 - Nazlı Özyıldız
       4 - Gülen Aksoy
       5 - Hülya Kaba
       6 - Senem Akarsu
       7 - Rodostina Gradeva
       8 - Yanıtza Caneva
       9 - Eda Çetin
       11 - Aslıhan Kögel
       12 - Dilek Fışkıran

       TED KOLEJLİLER
       Renkleri: Lacivert - Kırmızı
       Coach: Yusuf Çavuşoğlu
       1 - Burcu Badat
       2 - Ezgi Karahasanoğlu
       3 - Ebru Akaras
       4 - Sveta Pleshko
       5 - Nihan Sonaer
       6 - Zeynep B.Efe
       7 - Esin Önal
       8 - Büşra Kurtuldu
       9 - Özge S.Pala
       10 - Zeynep Gürkan
       11 - Başak Ceran
       12 - Nihal Işçı

       GENTAŞ
       Renkleri: Mavi - Beyaz
       Coach: Zeki Yetkin
       1 - Aylin İlhan
       2 - Filiz Uludaş
       3 - Sezen Tezer
       4 - Nihal Sazlı
       5 - Naringül Muratoğlu
       7 - Mine Demirdelen
       8 - Mine Aydın
       12 - Tülin As
       10 - Burcu Demir

ERKEKLER:

       NETAŞ
       Renkleri: Mavi - Beyaz
       Coach: Ahmet Mert
       1 - Adem Mert
       2 - Oğuz Ramazanoğlu
       3 - Yasin Sancak
       4 - Burak Hascan
       5 - Soner Mezgitçi
       6 - M.Sabri Cosun
       7 - Ünal Sarma
       8 - Tayfun Suülker
       9 - Rıdvan Üregül
       10 - Burak Çelik
       11 - Türker Öpçün
       12 - Özgür Topal

       ARÇELİK
       Renkleri: Orhan Cinoğlu
       Coach: Işık Menküer
       2 - Orhan Cinoğlu
       3 - Ahmet Toçoğlu
       4 - Volkan Güç
       6 - Barış Özdemir
       7 - Ivan Donald Marıc
       8 - Ercan Türk
       9 - Ivaylo G.Stefanov
       10 - Gökhan Öner
       11 - Erkan Toğan
       12 - Nıkolay V.Ivanov
       13 - Bülent Kandemir
       14 - Ufuk Bileke

       GALATASARAY
       Renkleri: Sarı - Kırmızı
       Coach: Jesus Sowigne
       1 - Dariusz Stanıcki
       2 - Zafer Paşaoğlu
       3 - Engin Yılmaz
       5 - Nuri Şahin
       6 - Umut Çakır
       8 - Paidar Demir
       9 - Can Ayvazoğlu
       11 - Hakan Fertelli
       12 - Alexandre Klimkine
       13 - Şevki Pehlivanoğlu
       14 - Bekir Doğuş
       17 - Mehmet Şahin

       EMLAKBANK
       Renkleri: Mavi - Kırmızı
       Coach: Mustafa Çınar
       1 - Murat Ç.Torun
       2 - Burhan Canbolat
       3 - Yahya Tanta
       4 - Erkan Sporeli
       5 - Doğan Tetik
       6 - Veli Koçak
       7 - Semih Çıtak
       8 - Hakan Akışık
       9 - Vefa Şimşek
       10 - Mesut Berberoğlu
       11 - Mehmet Yılmaz

       SSK
       Renkleri: Mavi - Siyah - Beyaz
       Coach: Bahadır Aksoy
       1 - Emrah Ağca
       2 - Ali Bener
       3 - Mustafa Alkan
       4 - A.Alp Çayır
       5 - Çağlar Dayı
       6 - Yalçın Akyeli
       7 - Taylan Topaloğlu
       8 - Ender Kıdıoğlu
       9 - Ömer Laçin
       10 - Fatih Işıldar
       11 - Bülent Ütün
       12 - Ali Emirsoy

       ZİRAAT BANKASI
       Renkleri: Yeşil - Beyaz
       Coach: Şükrü Çobanoğlu
       2 - Hüseyin Koç
       3 - Mustafa Mengüç
       4 - M.Akif Gürgen
       5 - Sevil Sporeli
       8 - Fatih Ulusoy
       9 - Mesut Nalçakan
       10 - Mehdi Gündar
       12 - Dmitri Jeltoukha
       14 - Andrei Bedulin
       15 - Aykut Lale

       İST.B.Ş.BELEDİYE
       Renkleri: Turuncu - Mavi
       Coach: Nedim Özbey
       1 - Burak Yavuz
       2 - Tanıl Bilgen
       3 - İgor Naoumov
       4 - Ergun Bilmez
       5 - Gökhan Öztürk
       6 - Emre Toktamış
       7 - Nikolai Kouravkine
       9 - Hakan Özkan
       10 - Fazıl Demirci
       11 - Soner Erol
       12 - Barış Akın
       13 - Hasan Körfez

       FENERBAHÇE
       Renkleri: Sarı - Lacivert
       Coach: İsmail Vuran
       1 - Meftun Eren
       2 - Cenk Erduğan
       3 - Serdar Hopalı
       4 - Victor Seplitis
       5 - İvan Tassev
       6 - Birkan Ülkütaşır
       7 - Bora Beyzade
       8 - Şenol Yaman
       9 - Haldun Kara
       10 - Mehmet Başyolcu
       11 - Uğur Ülkü
       12 - Ali Yılmaz

       MARMARA KOLEJİ
       Renkleri: Bordo - Gri - Beyaz
       Coach: Ertan Albayrak
       3 - Kaan Durmaz
       4 - Mustafa Ünal
       5 - Fatih Tokel
       6 - Kerem Pekünlü
       7 - Ulaş Kıyak
       8 - Ali Korkmaz
       9 - Ahmet Karaca
       10 - Alper Aydın
       11 - Mehmet Yiğit
       12 - Ömer Kurtay
       13 - Fatih Toptaş

       MALTEPE
       Renkleri: Yeşil - Kırmızı
       Coach: Tayfun Pişiren
       1 - Serdar İzgi
       2 - Alpay Levinler
       3 - Tolga Altıntaş
       4 - Serkan Hacıosmanoğlu
       5 - Alper Dikmer
       6 - Hüseyin Gültekin
       7 - Turgay Kurt
       8 - Sami Aksu

       BURSASPOR
       Renkleri: Yeşil - Beyaz
       Coach: İlhan Biçer
       1 - Özcan Oslu
       2 - Ufuk Çetinavcı
       3 - Ersin Turgut
       4 - Yavuz Türegün
       5 - Bahadır Güçlüyıldız
       6 - M.Özgür Uludağ
       7 - Hakan Ünsün
       8 - Hakan Kurtuluş
       9 - Nahit Cantürk
       10 - Şenol Yurtsever
       11 - Muhittin Şahin
       12 - Ender Edincik

       ALTINYURT
       Renkleri: Kırmızı - Lacivert
       Coach: Eşref Yıldırımer
       1 - Selim Öztrevers
       2 - Kenan Bengü
       3 - Metin Çakmak
       4 - Mete Dalan
       5 - Erdem Acar
       6 - Can Eryılmaz
       7 - Ercüment Pağda
       8 - Kadir Uzun
       9 - Müfit Arapoğlu
       10 - Dünya Baltacıoğlu
       11 - Tamer Çamlıbel
       12 - Metin Görgün

       ERDEMİR
       Renkleri: Kırmızı - Beyaz - Siyah
       Coach: Şakir Tunçkol
       1 - Cengizhan Kartaltepe
       2 - Vadim Khamouttskikh
       3 - Salih Yergin
       4 - Şenol Güneş
       5 - Kaan Yıldıran
       6 - Barış Hamaz
       7 - Emrah Aksoy
       8 - Andrei Voronkov
       9 - Ali Peçen
       10 - Gürsel Yeşiltaş
       11 - Salih Özdemir
       12 - Alparslan Erdem

       ENKA
       Renkleri: Mavi - Beyaz
       Coach: Deniz Esinduy
       1 - Uğur Ünal
       2 - Faruk Hocaoğlu
       3 - Yasin Başçılar
       4 - Cenk Öz
       5 - Onur Sözel
       6 - Aytaç A.Kılıç
       7 - Cihan Temiz
       8 - Bülent Güneş
       9 - Mehmet Yücel
       11 - Armando Cosantino
       12 - Çağatay Yıldırım

       ÇANKAYA BELEDİYESİ
       Renkleri: Yeşil - Beyaz - Siyah
       Coach: Orhan Yavuz
       1 - Erdal Kaya
       2 - Baran Çıkrık
       3 - Erdinç Demir
       4 - Serkan Demir
       5 - Sinan C.Tanık
       6 - Orkun Şenkal
       7 - Ahmet Memoğlu
       8 - Selçuk Keskin
       9 - Cem Tanık
       10 - Mustafa Kırıcı
       11 - Levent Kaplan
       12 - Sedat Aslan

Arsenal, Liverpool'a hazır...



YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber