Geri Dön

Son dakika - Başkan adayı Metin Öztürk: ‘Galatasaray için alevlere dalıyoruz’

Başkan adayı Metin Öztürk kulübün mali yapısıyla ilgili kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini söyledi, “Herkes alevler arasına dalıyor. Herkes iyi niyetle dalıyor ama kimse içeriği bilmiyor. Seçilirsek 28 Mayıs 2022’de kulübü yeniden seçime götüreceğiz” dedi

Son dakika -  Başkan adayı Metin Öztürk: ‘Galatasaray için alevlere dalıyoruz’

NEVZAT DİNDAR

Galatasaray’da 19 Haziran Cumartesi günü yapılacak seçimli genel kurulda başkanlık koltuğu için yarışacak olan Metin Öztürk, göreve gelmesi halinde 28 Mayıs 2022’de kulübü yeniden seçime götüreceğini bildirdi. Öztürk’ün basın toplantısında yönetim kurulu listesinde yer alan Nasuhi Sezgin, İsmail Sarıkaya ve Rıza Tevfik Morova da hazır bulundu. Diğer kurul üyeleri de toplantıyı yerinde takip etti.
Seçimde artık son düzlüğe girildiğini aktaran Metin Öztürk, “Galatasaray son 2 yılda özellikle mahkeme köşelerinde çok hırpalandı. Geçmişle ilgili olumsuz şeyler konuşmak yerine ileri bakıyoruz. Galatasaray’ı mahkeme kapılarından kurtarıp, fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Gelecek 3 yıl için tüm taahhütlerimizin arkasındayız. Üç yıllığına geliyoruz ama biz 1 yıl sonra 28 Mayıs 2022’de kulübü seçime götüreceğiz. Bir yıl sonra gelip güvenoyu alacağız. Çok başarılı olsak da büyük bir yüzdeyle gelsek de 28 Mayıs 2022’de seçim olacak” diye konuştu.

Son dakika -  Başkan adayı Metin Öztürk: ‘Galatasaray için alevlere dalıyoruz’


‘Dosyalar verilmedi’
Metin Öztürk, adayların hazırlanması için zamana ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kulübün mali yapısıyla ilgili bilgi sahibi olmadıklarının altını çizen Öztürk, “Kişisel veri güvenliği açısından hiçbir dosya verilmedi. Herkes alevler arasına dalıyor. Herkes iyi niyetle dalıyor ama kimse içeriği bilmiyor. Biz bu arada gecikmiş 2 genel kurulu yapacağız. En önemlisi tüzüğün tek bir maddesini değiştirerek kulübü bu kaostan kurtaracağız. Mali kongreleri 2 günde yapacağız. İbra ikinci gün gerçekleştirilecek. İbra edilmeyen ceketini alıp sandığa gidecek” ifadelerini kullandı.

‘Cebimizden yapacağız’

Metin Öztürk, Kemerburgaz Tesisleri’nin yapımının kulüp için acil olduğunu vurguladı. Öztürk, “Burası için kaynak bulamazsak cebimizden yapacağız. Son kuruşumuzu vermeye geliyoruz. Seçilmek çok kolay. Şu anda öndeyiz. Diğer adaylar da aynı şeyleri söyleyecektir. Ancak en önemlisi çözüm üretmek. Çözecek ekip burada. Yöneteceğimize inanmasak en kargaşalı dönemde değil, birisi 1 yılı üstlendikten sonra keyfini sürmek için gelmek isterdik. O kadar inanıyoruz çünkü 3 yıldır biz hazırlanıyoruz” dedi.

Callum Davidson: "Galatasaray maçında savaşmalıyız"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet