Geri Dön

Son dakika haberi: Sergen Yalçın'dan Uilenberg'e sert sözler

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'ın hocası, Uilenberg'in sözlerine tepki gösterdi. Yalçın Pjanic transferiyle ilgili olarak "Benle alakası yoksa Pjanic'i kim almış? Oyuncuyu bulan benim, oyuncuyla görüşen benim, oyuncuyu getiren benim, bana rağmen mi gelmiş oyuncu?" dedi.

Son dakika haberi: Sergen Yalçın'dan Uilenberg'e sert sözler

Tecrübeli çalıştırıcı, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı.

Sergen Yalçın şu ifadeleri kullandı:

"İBizim meslekte işler iyi giderken çok fazla kimseye ihtiyacınız olmuyor. Burada taraftarın, camianın, halkımızın desteğine zor anlardayken ihtiyaç var. Ben Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum."

"HOCAMIZIN YERİNDE HERKES OLABİLİR"

"Futbolda işler her zaman iyi gidecek diye bir şey yok. Sonuç çok sağlıklı olmadı ama destek vermek lazım diye düşünüyorum hocamız ve oyuncularımıza. Hepsi ülkemizin değerleri. Bugün hocamızın yerinde herkes olabilir, biraz destek olmak lazım."

"DÜNYA KUPASI'NA GÖTÜREBİLİRLER"

"Çok konuşmayı, kaos yaratmayı, fikir beyan etmeyi çok seviyoruz. Bu oyuncularımız ve hocamız bizi EURO 2020'ye götüren kadro, Dünya Kupası'na götürebilirler ve başarabilirler. Destek olmayı çok daha sağlıklı görüyorum."

"BEŞİKTAŞ CAMİASI SANA HADDİNİ BİLDİRİR"

"Yaptığı çok önemli değil. Bloomberg mi, neydi? Uilenberg. Bu adam bir yerlerde seminerler veriyorlardır. Bayern Münih teknik direktörü hakemlere çok baskı yapıyor diyebiliyor mudur? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamıştır. Diğer teknik direktörler baskı yaratamıyorlar mı? Buna kim ne fısıldamış? Sen, Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun? Beşiktaş camiası sana haddini bildirir, onu bil bir defa. Kesin, 3-5 maç içinde beni maçtan atarlar."

"TFF'DEN RİCA EDİYORUM, HADDİNİ BİLDİRİN"

"TFF'den rica ediyorum, haddini bildirin. Bu arkadaşa kimle muhatap olduğunu hatırlatın. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz."

"HAKEM BENİ ATARSA AÇIKLAMAK ZORUNDA KALACAK"

"TFF bünyesindeki bir adam nasıl böyle bir açıklama yapabilir? Ben şimdi yarın maçtan atılırsam, bunu kim açıklayabilir? Bir hakem beni atarsa, bunu açıklamak zorunda kalacak. Ben bunu soracağım çünkü. Beni kenardan atman için ne yaptım diye soracağım. Uilenberg artık bir taraftır ve Beşiktaş'ın karşısındadır. Şu anda TFF'nin yapması gereken tek şey, bu arkadaşın işine son vermek. Ben artık hakem camiasından çekiniyorum. Artık kulübede oturur, maç izlerim. Oluşan bu ortamdan sonra. Uilenberg beni hedef gösterse bir şey olmaz, ben onu hedef göstersem ne olacak? Ona olur. Bana olursa başka taraftan olur."

"İSPANYA'YI O AN AKLIMA GELDİĞİ İÇİN DEDİM"

"İkinci olsan başarısızsın. Böyle bir iş olur mu? O yüzden zor bir iş yapıyoruz. Bu kadar biliyorsanız neden teknik direktör olmadınız, al bir belge geç otur yap. Hocalık bu kadar basitse buyur, bu basit bir iş değil. Eleştiriyoruz, eleştiriyoruz, eleştiriyoruz. Ben de yorumcuyken eleştiriyordum. İspanya'yı o an o aklıma geldiği için dedim. İspanyolca dersini hoşuma gittiği için alıyorum."

"CHELSEA MAÇINDAKİ PERFORMANSIMI ÇOK ABARTIYORUZ"

"Futbolculuk çok kolay. Binersin arabana, antrenmana gidersin, sonra antrenmandan çıkarsın nereye gidersen gidersin. Teknik direktörlük o yüzden daha zor. Chelsea maçındaki performansımı çok abartıyoruz, takım çok iyiydi. Olayları bence çok abartıyoruz. Herkese karşı kazanabilirsin, herkese de kaybedebilirsin."

"TRANSFER DÖNEMİNİN ERKEN BİTMESİ LAZIM"

"Transfer döneminin daha erken bitmesi lazım, teknik direktörleri inanılmaz yoruyor."

PJANIC TRANSFERİ İÇİN

"Benle alakası yoksa Pjanic'i kim almış? Oyuncuyu bulan benim, oyuncuyla görüşen benim, oyuncuyu getiren benim, bana rağmen mi gelmiş oyuncu? Ghezzal'in menajerleri beni aradı, Pjanic durumu var dediler. 'Şaka mı yapıyorsunuz?' dedim. Pjanic'e 'Bize gelmek istiyor musun?' dedim. Öyle bir elektrik aldım ki, istiyorum dedi. Ben de gel dedim."

"SİHİRLİ BİR DEĞNEK DEĞMİŞ"

"Aboubakar sakattı. Şimdi oynuyorsa, sihirli değnek değmiş demek ki. Orada hava sıcak ya, adaleler birden ısınıyor ve birbirine bağlanıyor. Zorlasaydı oynayabilirdi diye düşünüyordum, Sivasspor maçında oynadı ve sakatlandı. Belki zorlasa daha ağır olurdu. Süre uzun sürdü, 1-2 maç kaldığında çok da zorlanmak istemedi diye düşündüm."

"BAZEN KENDİMİZE GÜLÜYORUZ"

"Bir gün 'Murat, biz bu maçı nasıl kazanacağız?' dedim. Maçın ismini vermeyeyim. Murat da bana bakıyor, kaldı ne yapacağız diye. Bazen kendimize gülüyoruz, kamera gösterecek rezil olacağız. Hep stresli olmuyor. İnşallah bu sene geniş kadroyla şampiyon olurum. Zor olsa ne fark eder, kolay olsa ne fark eder. Oyuncuları idare etmek bizim işimiz, onun için teknik direktörlük yapıyoruz. Bir oyuncu oynamıyorsa bir sebebi vardır."

"ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE NİYETİMİZ SAVAŞMAK VE KAZANMAK"

"Ben 50 yaşındayım, adam benim 20 yaşında yaptıklarımı anlatıyor hem de yalan yanlış. Ben sana soruyor muyum 20 yaşında ne yapıyordun diye? Şampiyonlar Ligi'nde niyetimiz çıkıp, savaşmak ve kazanmak. O tempoya ayak uydurmamız lazım. Dortmund 118 koşar da ben 107 koşarsam problem başlar. Ben o seviyeyi yakalarsam, dişe diş oynarsam benim şansım olabilir. Tamamen onun üstüne çalışıyoruz. Kendini bilmiyorsan, hiçbir yerde yarışamazsın. Kendini ne yukarıda ne aşağıda görmelisin. Haddini bilmelisin."

"HAGI VE ALEX ÇOK İYİ OYUNCULAR"

"Şu anda Hagi ve Alex'e sahip olsam, ikisini de oynatırım. İkisi de çok iyi oyuncu. Onlardan birini oynatırken, ona göre bir sistem kurmak zorundasın."

"ANADOLU'DA BULMAK ÇOK ZOR"

"Yabancı kuralı getirilirken 'Türk oyuncunun önü kesiliyor' dendi. Ersin ve Rıdvan neden oynuyor? Kesilmemiş önleri. Sorun bizde değil, sorun Anadolu'da. Anadolu'da bulmak çok zor. Sen yine iyi oyuncuları alıyorsun, Anadolu bulamıyor. Zorlanmak, zorlanmamaktan iyidir. Bu da benim lafım, sonra kullanırlar. Yazın bunu, benim lafım."

"CAN BOZDOĞAN'I KULLANACAĞIM"

"Can Bozdoğan'ın fiziğini gördün mü? İşte Avrupa'yla aramızdaki fark bu. Sol ayağı iyi, yetenekli oyuncu. Ondan olabilir. Onu bir yerlerde kesin kullanacağım. Ben terimlerle konuşmayı çok sevmiyorum. Bir kale var, bir top var, bir de adamlar var, o topu karşı kaleye atarsan maçı kazanıyorsun."

"EVLENMEK İSTİYORUM"

"Keşke futbolcu Sergen'i, teknik direktör olarak çalıştırsaydım. Benim her şeyim açık, neyi gizlemişim? Herkes her şeyini gizliyor. Evlenmek istiyorum ama o yola giremedim. Tabii ki bir çocuğum olsun istiyorum ama futbol hayatı bana benzemesin. Oynarken başkaydı."

"YALAN SÖYLEMEYİ SEVMİYORUM"

"Geçen senenin en başarılı oyuncusu Ersin Destanoğlu'ydu. Pascal Nouma'yla oynamayı severdim. Şuraya at, buraya at derdi. Yalan söylemeyi sevmiyorum. Benim yapımda yok. En doğru şekilde söylemeye çalışıyorum, bazen ucu kaçıyor ve espriler oluyor. Eleştirilmek ve hedef gösterilmekle alakalı bir sıkıntım yok. Sadece belden aşağı vurmayın yeter."

Son dakika haberi: Sergen Yalçından Uilenberge sert sözler

Mert Hakan Yandaş tesislerde çalışmalarını sürdürüyor
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber