Geri Dön

"Tecrübemizi kullanacağız"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Differdange 03 ile oynadıkları ilk maçta istediği sonucu alamadıklarını söyledi, “2. maçta daha iyi sonuç alarak Avrupa Ligi’ne devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

"Tecrübemizi kullanacağız"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, Avrupa tecrübelerini kullanarak turu geçeceklerini söyledi.

Bu sezonki ikinci resmi maçlarını oynayacaklarını belirten Şota Arveladze, “İlk karşılaşmada istediğim olmadı ama sonuçta 1 hafta daha beraber çalıştık. Yarın daha kaliteli bir maç bekliyoruz. Onun için yarınki maç bizim için çok önemli. Hazırlık dönemine inşallah böyle moralli devam edeceğiz ve diğer maçlara bakacağız” dedi.

İlk maça göre daha hazır olduklarını vurgulayan Şota Arveladze, “Bu kez daha fazla çalıştık. Futbolcuların izinden sonra mental olarak tatilden dönmesi zor oluyor. İlk maçta rakibi canlı olarak gördük. Videodan ne kadar anlatırsanız anlatın canlı görmek daha farklı. Onları görerek tanıdık. Rakibe göre daha önde görüyorum şansımızı. İkinci maç daha iyi sonuç alarak UEFA Kupası’nda devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Şota Arveladze sözlerini şöyle sürdürdü:

“Trabzonspor’un tecrübesini kullanması gerekiyor. Bu kadar Avrupa’da oynama tecrübesini kullanmalıyız. Tabii ki hücum oyunu bizim istediğimiz stildir, her gün çalıştığımız bir stildir. Ama bunların riskleri var. Ona göre de stratejiyi futbolculara anlatmış olduk. Onlar da kendi tecrübelerini kullanacaklar.”

‘Gerçek bir Türk gibi’

Hocasıyla birlikte basın toplantısına katılan Salih Dursun, Şanlıurfa Suruç’taki terör saldırısını kınayarak sözlerine başladı. Trabzonspor için hayatını kaybeden isimler olduğunu da ifade eden Salih Dursun, “Mehmet Dalman, Aykut Adıyaman, Sadık Karşıyakalı, Burak Yıldırım gibi saydığım isimler bu takım, şehir ve forma için canlarını feda ettiler. Bunun bilincindeyiz. Avrupa Ligi bizim için her zaman önemlidir. Ülkemizi temsil ediyoruz. Çünkü bu saydığım isimlerin hepsinin ortak yanı ülkelerini çok sevmeleri. Biz de ülkemizi çok seviyoruz. Gerçek bir Türk gibi mücadele edeceğiz” dedi.

Öğrencisi Salih Dursun ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Şota Arveladze, turu geçecek stratejiyi oluşturduklarını söyledi.

Trabzonspor, Differdange 03 takımı ile yapacağı maçın hazırlıklarını Almanya kampında tamamladı. İlk 15 dakikası basına açık tutulan antrenmana Deniz ile M’bia dışındaki tüm oyuncular katıldı.

Tecrübemizi kullanacağız

Transfer | Altay, Martin Rodriguez'i açıkladı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet