Tenis Teniste milli şölen zamanı

Teniste milli şölen zamanı

03.02.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

Türkiye-Slovenya buluşmasına sahne olacak Davis Cup World Group I Play-Off’ta kuralar çekildi. Enka Spor Kulübü’nün bugünden itibaren iki gün boyunca ev sahipliği yapacağı ve girişlerin ücretsiz olacağı organizasyona tüm tenisseverler davet edildi.

Teniste milli şölen zamanı

Türkiye A Milli Erkek Tenis Takımı’nın Davis Cup World Group I Play-Off müsabakalarında Slovenya ile oynayacağı karşılaşmaların kura çekimi ile turnuvanın basın toplantısı İstanbul Maslak’ta bir otelde yapıldı.

Haberin Devamı

Enka Spor Kulübü’nün İstanbul’da ev sahipliği yapacağı, 3-4 Şubat tarihlerinde oynanacak Davis Cup World Group I Play-Off karşılaşmaları maç programının da belli olduğu kura çekimi törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Turnuva Başhakemi Lucie Adamovska, Slovenya Tenis Federasyonu Profesyonel Gelişim Müdürü Maks Tekavec ile her iki takımın oyuncuları ve kaptanları katıldı.

Rekor katılım

Tenisin Türkiye’de bilinen, sevilen bir branş olarak gelişimini gün geçtikçe sürdürdüğünü ifade eden Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, toplantıdaki konuşmasında şunları söyledi: “Tenisin Dünya Kupası olan Davis Cup’ta 3-4 Şubat’ta Enka Spor Kulübü tesislerinde Slovenya’yı ağırlayacağız. Öncelikle ülkemizde ağırladığımız Sloven Milli Takımı’na hoş geldiniz diyorum. Hepinizi bu önemli organizasyonu izlemeye ENKA Spor Kulübü’ne davet ediyorum.” Lucie Adamovska “Davis Kupası 2023’te rekor kırarak 155 ülkenin katılımıyla gerçekleşiyor. Tüm federasyon mensuplarına misafirperverlikleri için teşekkür ederim” derken, Slovenya Tenis Federasyonu Profesyonel Gelişim Müdürü Maks Tekavec ise “Otel, kortlar dahil olmak üzere tüm organizasyon çok yüksek düzeyde organize edilmiş dolayısıyla İstanbul’da olmaktan çok mutluyuz, iyi olan kazansın” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Maç programı belli oldu 

Davis Cup kura çekimi sonucunda ilk gün saat 11.00’de başlayacak müsabakalarda teklerde Altuğ Çelikbilek ile Sebastian Dominko, sonrasında ise Cem İlkel ile Bor Artnak karşı karşıya gelecek. İkinci gün ise saat 11.00’de başlayacak maçlarda çiftlerde Yankı Erel/Ergi Kırkın ikilisi ile Blaz Rola/Sebastian Dominko çifti mücadele edecek. Bu maçın ardından başlayacak tekler maçlarında Altuğ Çelikbilek ile Bor Artnak ve Cem İlkel ile Sebastian Dominko karşılaşacak.

Karşılaşmalar TRT Spor*’dan canlı yayınlanacak.