Geri Dön

Tiger Woods kimdir? Tiger Woods kaç yaşında, son durumu nasıl?

Tiger Woods trafik kazası geçirdi. Ünlü golfçü ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Peki, Tiger Woods kimdir, kaç yaşında? Sağlık durumu ile ilgili bilgilendirme yapıldı mı? İşte Tiger Woods'un hayatı.

Tiger Woods kimdir? Tiger Woods kaç yaşında, son durumu nasıl?

Tiger Woods California'da trafik kazası geçirdi. Hastaneye kaldırılan Woods'un sağlık durumu ile ilgili henüz bir bilgilendirilme yapılmadı. Aracın büyük hasar aldığı ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile araçtan çıkarılan Woods'tan gelecek güzel haberler bekleniyor.

TİGER WOODS KİMDİR?

Woods, 30 Aralık 1975 tarihinde Kaliforniya'da dünyaya geldi. 1997 Masters serisinde sergilediği performans sonrası Tiger Wood adını geniş kitlelere duyurmuştur. Dünyanın en çok kazanan sporcusu unvanını elinde bulunduran Woods, hiçbir çaylağın tarihte yapamadığını yaparak PGA turnuvasının 15 ayağından dördünü birinci bitirmiştir.

2 yaşında babası ile katıldığı TV şovunda Bob Hope''u yenen Woods, 3 yaşında California''da babasının gittiği denizciler kulübünde 9 deliğe 48 atışta ulaştı. 8 yaşında Uluslararası Optimisit Dünya şampiyonasını kazandı. 16 yaşına kadar 5 kez daha şampiyon oldu. 14 yaşında PGA Ulusal Gençler Turnuvasını ikinci olarak bitirdi. 15 yaşında en genç Amerika Genç Amatörler şampiyonu oldu. Ve üç yıl üst üste şampiyon olarak bu konuda bir ilki gerçekleştirdi. 16 yaşında ilk PGA turnuvasını oynadı. 17 yaşında Standford Üniversitesinden burs kazandı.

18 yaşında Amerika'nın en genç Ametör şampiyonu olan başarılı golfçü, 19 yaşında Masters'a katıldı. Tek amatör katılımcı olan Tiger 41.inci oldu. 20 yaşında Tiger Woods vakfını kurdu ve hemen sonrasında profesyonel oldu. 21 yaşında Masters'ı 12 atış ile kazandı. We seriyi en genç kazanan kişi oldu. 23 yaşında 11 turnuvada şampiyon oldu. 1953'ten bu yana ilk kez dört kez art arda turnuva kazanan sporcu oldu.

Tiger Woods, 24 yaşında Grand Slam'de beşinci kez ve en genç kariyer sahibi oluşunu kutladı. Bunu İngiltere ve Amerika açık serilerini kazanarak ilerletti. Dünya genelinde 1. sırada gösterilirken şu ana kadar sadece katıldığı turnuvalardan kazandığı paranın 17 milyon dolar olduğu biliniyor.

Fenerbahçe'de yeni otobüsler teslim edildi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber