Geri Dön

Tutkunun zaferi

Turkcell Kadın Futbol Ligi’ndeki Kireçburnu’nun kalecisi Nurcan Çelik, iki kez kansere yakalanmasına karşın hastalıkları yenen azmiyle kadın futbolunun en önemli hikayelerinden birini yarattı.

Tutkunun zaferi

Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde Türkiye’de ilk defa tek devreli eliminasyon sistemine göre oynanıyor. Lig maçlarının ardından 4 grupta ilk iki sırayı elde eden takımlar adlarını çeyrek finale yazdırdı.

Bu sezon Antalya’da devam eden lig, mücadelesi kadar içinde barındırdığı insan hikayeleriyle de dikkat çekiyor. 2021 sezonuna nokta koymak durumunda kalan Kireçburnu’nda forma giyen Nurcan Çelik futbola, dönemin Galatasaraylı yıldızlarından Roman Koseçki’ye olan platonik aşkı nedeniyle başladı ve 1993’ten beri sahalarda. Ama bu süre iki kez kanser nedeniyle kesintiye uğradı. Önce 2008 yılında tiroit kanseri oldu. Sonra da 2012 yılında meme kanseri. Ama her ikisi de Nurcan’ı durduramadı. Futbol tutkusu, zorlu hastalığı bir değil iki kez atlatmasını sağladı. O kadar ki, futbol oynayamadığı 2009-2010 yıllarında bile futboldan uzak kalamayan hep futbolu düşünen Nurcan, kendisine takım bile kurdu. Kadınlar 2. Ligi’nde yer alan Akdeniz Nurçelik Spor Kulübü’ne adını verdi. Futbolsuz iki yılını kendi kulübünde teknik direktör olarak geçiren Nurcan, 2014 yılında yeniden sahalara, bu kez oyuncu olarak dönmeyi başardı. Kireçburnu’nda kalenin sahibesi kendisi. Nurcan, belki bu sene takımıyla şampiyonluk yürüyüşüne devam edemedi ama başardıklarıyla şimdiden Türk kadın futbolunun en önemli hikayelerinden biri oldu. 

‘Ön yargıların karşısındayız’
Turkcell’in isim sponsorluğunda oynanan Kadın Futbol Ligi’nin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar, kadın futboluna verdikleri öneme işaret etti. Özbayraktar “Bu anlamda, Türkiye Futbol Federasyonu’yla gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle Türkiye Kadın Futbol Ligi’ne adımızı vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Turkcell olarak ‘kadın futbolcular 1 - Ön yargılar 0’ mottosuyla, diğer alanlarda olduğu gibi futbolda da kadınları destekliyoruz” dedi. 

Turkcell Kadın Futbol Ligi  çeyrek final eşleşmeleri:

BUGÜN

16.00 ALG Spor-Kayseri G.Birliği

20.00 Beşiktaş-Ataşehir Belediye

YARIN

16.00 Konak Belediye-Fatih Vatan  

20.00 Adana İdmanyurdu-Fomget

Şenol Güneş: "Kazanmayı düşünürken berabere bile kalamadı"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet