Ligde kalma olasılığı çok çok azalan son sıradaki Muratbey Uşak’a konuk olan sarı-kırmızılı ekip, bir ara 20 sayı geriye düştüğü karşılaşmada art arda 3. yenilgisini yaşadı. Cim-Bom 7 sezon sonra play-off’a girme olasılığını oldukça azalttı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Galatasaray Odeabank, son sıradaki rakibi Muratbey Uşak’a 85-78 yenilmekten kurtulamadı.
Tam 8 haftadır kazanamayan ve ligde kalma ihtimali azalan Muratbey Uşak, play-off yarışındaki rakibine karşı, boyalı alanda üstünlük kurarak maça başladı. Carmichael ile hem ribaunt, hem de skorda etkili olan Uşak, Summers’ın da yüzüne aldığı darbe sonrası kenarda kaldığı dakikalarda Ofeogbu-Preldzic eşleşmesindeki fizik avantajını da iyi kullandı, ilk çeyreği 20-16 önde tamamladı.
Pota altında sıkıntı yaşayan Galatasaray, dış oyuncularından sadece Vuskevicius’tan katkı alınca Carmichael’ın daha ilk yarıda 10 sayı, 10 ribaunt ile double-double istatistiğiyle soyunma odasına 40-38 geride girmekten kurtulamadı. İlk yarıda en iyi yaptığı şey top kaybının az olmasıydı Galatasaray’ın ama 3. çeyrekte bu istatistikte de felaket yaşadı. Art arda hatalarla rakibini havaya sokan sarı-kırmızılılar, alan savunması yaptığı anlarda da Calloway’i durduramadı ev sahibi son çeyreğe 66-48 galip girmeyi başardı.
Tayfun ile 68-48’de 20 farkı da yakaladı Uşak ama Galatasaray’ın tam saha presine karşı aksadı. Haftalardır kazanamama baskısını yaşayan Uşak önünde farkı 5 sayıya kadar da indirdi sarı-kırmızılı ekip ama maçı daha fazla isteyen ev sahibi Watson ile serbest atış çizgisinde hata yapmadı, ligde kalma şansını matematiksel olarak sürdürmeyi başardı.
Sezon başından bu yana uzun rotasyonunda sıkıntı yaşayan, göreve geldikten sonra bu alana takviye isteyen Mahmuti’nin talebini, maddi nedenlerden ötürü karşılayamayan Galatasaray, bir kez daha bu sıkıntıyı fazlasıyla yaşadı, işini zorlaştırdı.