Tahincioğlu Basketbol Spor Ligi’ndeki son maçında Trabzonspor deplasmanından farklı mağlup dönen Galatasaray Odeabank, bu yenilginin acısını Giresun’dan çıkardı, sahasında konuk ettiği rakibine karşı sezonun en yüksek skorunu üreterek kolay kazandı.

Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuk ettiği Yeşilgiresun Belediyesi’ni 106-84 yenmeyi başardı, 4. galibiyetine ulaştı.

Ligin en çok sayı yiyen takımlarından birisi olan Giresun karşısında çok iyi başladı maça ve skor bulmakta hiç zorlanmadı. Bire birde çok kolay geçilen rakiplerine karşı dışarıdan Hardy ve Hopson, içeriden de Ege ile skor bulan sarı-kırmızılı ekip, 8. dakikada 25-15 ile çift haneli farklara ulaşırken, ilk çeyreği de 30-23 galip tamamladı.

Kusursuz hücum

Hücumdaki kusursuz oyununu devam ettiren Galatasaray, devre sonuna kadar 16’da 9 üç sayı, 18’de 13 iki sayı gibi çok önemli isabet oranlarına ulaşınca, sadece James ile direnmeye çalışan rakibine karşı arayı açtı ve soyunma odasına da 58-40 galip girmeyi başardı.

66-47 ile farkı 19 sayıya çıkardıktan sonra hücumda çok basit hatalar yapmaya başlayan ve geri koşmada da sıkıntı yaşayan Galatasaray, konuk takımın Boynton ile bulduğu sayılarla yakaladığı 11-2 seri sonucu farkın 10’a inmesini önleyemedi. Ancak savunma direncini artırmak için sahaya sürülen Göksenin ve Mehmet Yağmur, hem bunu yerine getirip, hem de skora katkı yapınca, Galatasaray rakibine 13-1’lik seri ile yanıt vererek arayı yeniden açtı, son çeyreğe de ev sahibi 81-59 galip girmeyi başardı.

İki takım da artık kazananın belli olduğu son çeyrekte benchte oturan ve daha az şans bulan isimlerine fırsat tanıyarak maçı tamamlarken, Galatasaray Odeabank, etkili hücum performansından geri adım atmadı, salondan 106-84 galip ayrıldı.