Sarı-kırmızılı ekip, fırtına gibi başlayıp ilk çeyreğinde 14 farkı yakaladığı maçta rakibine yakalanıp geriye düşse de ayağa kalkmayı bildi, sahasındaki üst üste 3. zaferini elde etti. Tek galibiyetle ligin dibinde yer alan Uşak ise yine sevinemedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 10. hafta mücadelesinde Galatasaray Odeabank, Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuk ettiği Muratbey Uşak’ı 87-81 yenmeyi başardı, 5. galibiyetine ulaştı.

İlk dakikalarda boyalı alanı Ege ile iyi kullanan ve Hopson-Hardy ikilisinin penetreleriyle de çok kolay skor bulan Galatasaray, rakibinin top kayıplarını da değerlendirip, 29-15’te 14 farkı yakaladı. Uşak, Şafak ile üçlükler bularak rakibine direnmeye çalışsa da ev sahibi, 18’de 13 saha içi isabet yakaladığı ilk çeyreği 31-21 galip tamamladı.

Galatasaray’ın 4 kısaya dönüşü, boyalı alandaki üretkenliğini azaltınca, Uşak farkı hızla eritmeye başladı. Kenardan gelen Mehmet Yağmur’un 5 sayısı takımının üstünlüğü korumasını sağlasa da, 10’da 6 üç sayı isabeti bulan konuk takım, devre sonunda farkı 2 sayıya indirdi: 49-47.

Uşak, yakaladığı tempo ile 2. yarının başında 50-49 ile öne geçse de, Galatasaray rakibine Renfroe’nun üçlükleriyle yanıt verip, yeniden kontrolü ele geçirdi, iki uzunla oynadığı bölümde Ege’nin ribauntlarıyla farkı 10 sayıya yükseltip, son çeyreğe de 67-62 galip girdi.

Kolay skor bularak maçtan kopmayan Uşak karşısında son bölümü Mehmet-Göksenin ikilisiyle oynayan ve baskıdan sonuç alan Galatasaray, 35. dakikada bir kez daha 80-68 ile 12 farkı yakaladı, konuk takımın son çabası da sadece farkı azaltmaya yetince, salondan galip ayrılmayı başardı.