Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’de zirve yarışı veren TOFAŞ, Galatasaray Odeabank’ı deplasmanda devirmeyi başardı, 19. galibiyetine ulaştı. Play-off yarışındaki rakibine darbe vuran Bursa ekibin tüm sayılarını 6 yabancı attı

Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 24. haftasında konuk ettiği TOFAŞ’a 90-83 yenilmekten kurtulamadı. Maça Ege’nin boyalı alan sayılarıyla başlasa da savunmada sıkıntı yaşayan Cim-Bom, 20-9 ile 11 farklı geriye düştü. Özellikle Mejia’nın, Göksenin kenara geldikten sonra ağırlığını koyduğu bölümde, boyalı alana yaptığı her hamleden sonuç alan TOFAŞ, ilk çeyreği 25-16 galip bitirdi.
Ön alanda Mehmet-Juskevicius, boyalı alanda da Handrix-Summers ikilisi ile baskıyı artıran Galatasaray 18. dakikada farkı 1 sayıya kadar indirdi, devre ise 43-41 TOFAŞ üstünlüğüyle bitti.

Üst üste 3’lükler
Galatasaray’ın 3 guardı aynı anda sahada tutup, Göksenin’i de 4 numarada kullanarak yaptığı baskı, ardından da alan savunmasına dönüşü, TOFAŞ’ın hızını kesti. Hücumda daha tempolu oynayan ve yüzdesini yükselten sarı-kırmızılı ekip, 69-61’de farkı 8’e çıkardı, Crocker’ın son saniye üçlüğüyle 4. periyoda 69-64 galip girdi.
Ancak rakibin alan savunmasına karşı üçlükler bulmaya başladı TOFAŞ. Summers’ın faul problemine girmesi de sarı-kırmızılılar için sorun yaratırken, Göksenin 80-78 ile 37. dakikada farkı 2’ye çekti. Yine kısalarak çözüm arayan Aslan bu kez istediği hamleyi yapamadı, Morgan-Kadji ikilisiyle kritik sayılar bulan Bursa ekibi kazanmayı başardı.