Sarı-kırmızılı ekip, çok kötü geçen sezonda, son 5 haftada 4. galibiyetini Bursa ekibi karşısında aldı, ligden düşme korkusunu sonlandırdı. İlk yarıda 58 sayı yiyen Galatasaray’da Göksenin’in savunması, Crawford-Motum-Jefferson üçlüsünün sayıları 2. devre farkı yarattı.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 29. hafta mücadelesinde Galatasaray, Frutti Extra Bursaspor’u 106-93 yenerek 11. galibiyetine ulaştı, ligde kalmayı garantiledi.
Bursaspor maçı da aslında sezonun özeti gibiydi Galatasaray için. Çok kötü başladı maça sarı-kırmızılı ekip, bu karşılaşmanın hemen öncesinde oynanan mücadelede Fethiye’nin kazanması belli ki stresi biraz artırmıştı. Amaç topu boyalı alana sokmaktı ama Marei düşük yüzde ile hücum edince Munford’ın 14 sayı attığı ilk çeyrekte Bursaspor farkı 15 sayıya kadar çıkardı. Ancak Oğuz’un çok erken üç faule ulaşması sonrası kenardan gelen Jefferson’ın verdiği katkı, Motum ile Crawford’ın da skorda devreye girişi maçı dengeledi. Konuk takım aleyhine art arda çalınan 3 teknik faulün de etkisiyle 42-40 ile skoru lehine çevirdi Galatasaray ama ilk yarıda 19 sayı atan Munford’a Metin ile Tevfik’in de verdiği katkıyla Bursa soyunma odasına 58-53 galip girdi.
2. yarının başında Bursaspor farkı bir kez daha çift hanelere çıkardı ama Galatasaray’ın başta Göksenin olmak üzere baskıda dozu artırması, konuk takımı hatalara zorladı, Crawford-Motum ikilisi de art arda isabetler bularak takımlarını öne taşıdı.
80-72 girilen son çeyrekte rahatlığın da etkisiyle şut ritmini yükselten Galatasaray farkı 17 sayıya kadar çıkardığı maçtan farklı galip ayrıldı.
Bu galibiyet sarı-kırmızılı ekibin ligde kalmasını kesinleştirdi. Ancak bu kulübe bitime 1 hafta kala bu hesabı yaptıranlar şapkalarını önüne alıp düşünmeli. Sezon başında idari hata nedeniyle alınan -1 puan cezası, 3 antrenör, 11 yabancı transferinin gerçekleşmesi şubenin nasıl yönetildiğinin en net göstergesi.