Eurocup’ta tarihi bir sezon geçiren Frutti Extra Bursaspor, Andorra’yı da deplasmanda 85-68 yenmeyi başardı, adını finale yazdırdı. Vasat başlayan sezonun 2. kısmında müthiş bir forma ulaşan, gruptan çıkmayı başardıktan sonra önce Partizan’ı, ardından da Cedevita’yı tek maçlı eleme sistemindeki karşılaşmalarda devirerek adını yarı finale yazdıran Frutti Extra Bursaspor’un dev adımlarla Euroleague’e yürüyüşüne Andorra da engel olamadı. 
Aslında ilk dakikalarda istediği oyunu sergileyemeyen ve hücumu sadece dış atışlar üzerine kuran, düşük yüzdenin de etkisiyle 6. dakikada 17-6 ile 11 sayı geriye düşen temsilcimiz, moladan mükemmel döndü, 20-9’dan sonra bulduğu 13-0’lık seriyle ilk periyodu 22-20 önde bitirdi. 
Onuralp ve Holland’ın kritik sayıları temsilcimizi önde tutarken, Jelinek’in üçlüklerine rağmen devre de 38-34 lehimize bitti. İlk yarının yıldızları Andrews ile Onuralp’in hücumdaki şovu sürerken, ribaunt ve bloklarıyla savunmada da onlara Hayes eşlik etti, farkı 17 sayıya kadar çıkaran Bursaspor, son çeyreğe de 63-56 galip girdi. 
Ev sahibinin geri dönüş çabalarını anında yanıtlayan ve Needham-Andrews-Onuralp üçlüsünün sayılarıyla farkı 21 sayıya kadar çıkaran Frutti Extra Bursaspor, salondan da 85-68 galip ayrılarak, yeni bir tarih yazdı. 
Çok değil, 2-3 ay önce kimsenin bu noktaları hayal bile edemeyeceği Frutti Extra Bursaspor, doğru yapılanmanın, doğru yönetilmenin ödülünü aldı. İki oyuncusu sezon ortasında Euroleague takımlarına transfer olan bir ekibin, bu noktaya çıkması gerçekten olağanüstü. Belki de dünkü galibiyet ile Euroleague kapıları ardına kadar açıldı. Ama bu masalı kupa ile süslemek de müthiş olmaz mı? Tabii ki çok zor bir maç daha var önümüzde ama bu takıma bu sezon hangi zorluk geri adım attırdı...