Euroleague’de bu sezon birçok maçı son anlarda kaybeden Darüşşafaka Tekfen, Karadağ deplasmanında da aynı kaderi yaşadı, bitime 4 saniye kala yediği basketle, 18. haftada 16. yenilgisini aldı, son sırada kaldı.

THY Euroleague’de 18. hafta mücadelesinde Karadağ ekibi Buducnost’a konuk olan Darüşşafaka Tekfen, 75-74’lük skorla mağlup oldu. Karadağ ekibi maça iki üçlükle girse de, onların temposunu düşürmeyi başardı temsilcimiz, geçiş hücumlarında sayı şansı tanımadı. Hücumda da ikili oyunları Oğuz ile yüzdeli bitirince kontrolü ele geçirdi ama Clarke ile ilk çeyrekteki 3. üç sayı isabetini son saniyede bulan Buducnost, 16-14 öne geçti.
Dışarıdan bir türlü ritmini bulamasa da, Buducnost’u Clarke önde tutmayı başardı, 32-28 ile fark 4’e çıktı. Maç başındaki uzun rotasyonuna dönen ve Oğuz-Evans ile yine rakip potada ağırlığını hissettiren temsilcimiz, son 3 dakikadaki 9-0’lık seriyle skoru 42-36’ya getirdi ve devreyi üstün bitirdi.
Son çeyreğin başında farkı 7 sayıya çıkarsa da bu kez de Cole savunmasında aksayan ve rakibine yakalanan temsilcimiz, son 44 saniyesine 53-53 girilen 3. çeyreği, Jackson’dan gelen sayılarla 5 farklı geride bitirdi.
3. periyodu 5 sayıyla bitiren Jackson, son çeyreğin açılışını da 8 sayıyla yaptı, takımının 66-58 öne geçmesini sağladı. Ancak temsilcimiz de rakibine dış atışlarla yanıt verdi. Douglas maçtaki iki üçlüğünü de art arda atarken, Kartal da skora katkı yaptı, temsilcimiz rakibini 72-72’de yakaladı. Bitime 11 saniye kala Kartal’ın 2’de 2 faul sayısıyla 74-73 öne geçen Daçka, Norris Cole’un çok zor pozisyonda bulduğu baskete engel olamayınca, salondan üzgün ayrıldı.