Son dönemin formda ekiplerinden Bandırma temsilcisi karşısında defalarca farkı açmasına rağmen hep geri dönüşe izin veren Anadolu Efes, son bölümde hata yapmadı, hücumdaki etkili performansıyla 17. maçında 14. galibiyetine ulaştı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde haftanın kapanış mücadelesinde Anadolu Efes, Banvit’i 93-85 yenmeyi başardı, galibiyet serisini 8 maça çıkardı.
Maça iki skorer ismi Beaubois ve Larkin’i yan yana oynatarak başlayan Efes, hücumdaki etkisini hemen hissettirdi 16-6 ile çift haneli farklarla öne geçti. Ancak Hakan Demir göreve geldikten sonra büyük bir çıkış içine giren ve pes etmeyen bir takım görüntüsüne bürünen Banvit, 18-13’ten sonra başrolü Shelton’ın oynadığı 9-0 seri bularak, ilk periyodu galip bitirmeyi beldi.
Aslında bu geri dönüşü maç boyunca birçok kez tekrar etti Bandırma ekibi, farkın çift hanelere çıktığı bölümlerde bile hiç geri adım atmadı. 2. periyodun başında Doğuş’un getirdiği enerji, yaptığı jeneriklik smaç ile takımının coşkusunu artırması, Sertaç ve Simon’dan gelen üçlüklerle 10-0 seri bulan Efes’in yeniden öne fırlaması da konuk takımı pes ettirmedi. Neal ile bu seriyi bitiren Bandırma ekibi boyalı alanı Metehan ve Berke gibi iki genç ismiyle iyi savununca arayı kapamayı bildi, ancak ev sahibi devreyi 43-38 galip bitiren taraf oldu.

Galibiyet hamlesi
Adeta birbirinin kopyası serilerle geçen maçta Efes 49-39 ve 64-54’te farkı iki kez daha çift hanelere çıkardı 3. çeyrekte ama Banvit, ikisinde de Morgan’ın ürettiği sayılarla farkı tek baskete çekmeyi bildi, son çeyreğe de ev sahibinin 69-65’lik galibiyetiyle girildi.
Son periyodun başında Efes bir kez daha hamle yaptı. Son haftaların formda ismi Buğrahan’ın da katkı yaptığı, Larkin ile Beaubois’in kolay skor bulmaya başladığı bölümde lacivert-beyazlılar bu kez farkı 16’ya çıkardı. Ancak her seferinde baskı ile geri dönmeyi başaran Banvit’in aynı enerjiyi bu kez bulamaması, iki takımın da son bölümünü genç tamamladığı maçtan ev sahibinin galip ayrılmasını sağladı.