26. dakikaya kadar 2 sayısı bulunan Larkin’in 30 sayıyla tamamladığı maçta 111 sayıyla kulüp rekorunu kıran Anadolu Efes, Baskonia deplasmanında da kazandı. Normal sürenin sonunda 3 sayı öndeyken faul yapmayıp üçlük yese de bunu uzatmada telafi eden temsilcimiz 22. galibiyetine ulaştı.

THY Euroleague’de 33. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, Baskonia’yı normal süresi 92-92 biten maçta 111-101 yenmeyi başardı, çift maç haftasını zaferle kapadı.
Son dönemin süper ikilisi Sertaç-Simon ikili oyunlarıyla başladığı maçta, rakibe çok fazla hücum ribaundu verse de ilk çeyreği 22-19 galip bitiren Efes, kısalarıyla rakip potaya atak edip, ribauntlarda da dengeyi kurunca 16. dakikada 40 sayıya ulaşıp, farkı da 15’e kadar çıkardı. Ancak ev sahibinin baskısı ve hızlı hücumlardaki başarısı aranın kapanmasına neden oldu. Simon’un devreye girmesiyle Efes soyunma odasına da 46-41 galip girdi.
Efes, dışarıdan Simon dışında sıcak bir el bulamayınca, Baskonia maça tutunmayı başardı ama 26. dakikada Larkin sahne aldı. O ana kadar sadece 2 sayısı vardı süper yıldızın, arka arkaya 8 sayı atıp, 2. çeyreğin de 63-61 Efes lehine bitmesini sağladı.
Baskonia, takımı kısalttı ve ribaunt sonrası çok daha hızlı potamıza gelmeye başardı. Sahadaki Efes 5 numarasına karşı, çabukluk avantajlarını kullanan Polonara ile Peters, üçlüklerle takımlarını öne geçirip, skoru 80-76’ya taşıdı. Ancak Larkin ritmini bulmuştu ve onu durdurmak imkansızdı. Simon’un da katkısıyla yeniden öne geçen Efes, bitime 8 saniye kala 92-89 öne geçti. Rakibin son hücumunda faul yapmamayı seçti temsilcimiz ve Baskonia da bunu Vildoza ile cezalandırdı normal süre beraberlikle tamamlandı.
Uzatmada iki 4 numarası Singleton ve Moerman ile sahada kalıp, rakibin koşmasına izin vermeyen, hücumda da Larkin ile üretmeyi sürdüren Efes, yıldız isminin 30 sayı attığı maçta 111 sayıya ulaştı, kulüp rekorunu kırarak kazandı.