Ligin ilk üç haftasını yenilgisiz geçen iki ekibin  buluşmasında seriyi Fenerbahçe Beko devam ettirdi. Sahasında konuk ettiği Anadolu Efes’i devirmeyi başaran sarı-lacivertli ekip, namağlup tek takım olarak zirveye yerleşti.

Basketbol Süper Ligi’nde 4. haftanın kapanış mücadelesinde ülkemizi Euroleague’de temsil eden iki ekip karşılaştı, Ülker Arena’daki mücadelede Anadolu Efes’i 90-68 yenen Fenerbahçe Beko, namağlup tek takım olarak zirvede kaldı.

Anadolu Efes, son Euroleague maçında olduğu gibi mücadeleye 3 uzunla başlarken, Micic’in kadroda olmadığı günde organize olmakta çok zorlandı.

Art arda yapılan top kayıplarını hızlı hücum sayılarına dönüştürmekte zorlanmayan Fenerbahçe, sahada istediği ritmi bulurken rakibini de düzenden çıkarmayı başardı. Savunmasını oturttuğu anda çok etkili bir hızlı hücum takımına dönen Fenerbahçe Beko, Efes karşısında da istediğini yaptı, kenardan gelen Şehmus’un da müthiş katkısıyla devre sonunda skoru 47-31’e taşıdı. Anadolu Efes 2. yarıya 3 kısayla başlarken, Fenerbahçe Beko, Pierre’i 3 numarada kullanarak rakibine karşı fizik üstünlüğünü de aldı.

Zaten dışarıdan çok düşük yüzdeyle şut atan Efes, rakibin uzun beşine karşı boyalı alana da giremeyince hızlı hücum sayılarına devam eden ev sahibi 68-42’de farkı 26’ya çıkardı ve son periyoda 68-45 girildi.

Fenerbahçe Beko 74-47 ile farkı 27 sayıya çıkardıktan sonra iki takım da oyun disiplininden tamamen koptu, Larkin ile Beaubois’in üçlükleri takımları adına skoru biraz daha kabul edilebilir yaptı. Ancak Fenerbahçe, savunmayı oturtup, koşmaya başladığında ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu da bir kez daha ispatladı. Art arda Unics Kazan ve Anadolu Efes maçlarının çok farklı kazanılma şekli, bundan sonra nasıl oynanması gerektiğinin de kanıtı.

F.Bahçe büyük oynadı