Euroleague’deki temsilcimiz 10. haftada 7. yenilgisini Almanya’da yaşadı. 13 farkı eriterek son çeyrekte skoru dengelese de kader anlarındaki coach tercihleri maçın galibini belirledi, Bayern’in hocası Trinchieri’nin, Djordjevic’e kenarda kurduğu üstünlük, ev sahibini sevindirdi.

THY Euroleague’de 10. hafta mücadelesinde Almanya’da Bayern Münih’e konuk olan Fenerbahçe Beko, 7. yenilgisini 71-63’lük skorla yaşadı. Milano karşısındaki ağır hezimetten sonra bir tepki beklediğimiz temsilcimizde De Colo Milano maçında kaldığı yerden devam edip çember dövünce işler çok zorlaştı.

Ne yazık ki bu düzende ondan katkı almadan kazanabilmek, yine bize çok uzaktı. Vesely-Booker ikilisinin yan yana oynamasının sıkıntısını haftalardır fazlasıyla yaşamışken, yine aynı düzende maça girmek, Rubit ile 8 sayı üreterek oyuna başlayan Bayern’in iştahını kabarttı. Biz De Colo’nun şut sokmasını beklerken, rakip farkı 13 sayıya kadar çıkardı. Net bir oyun kurucunun olmaması, top kayıplarında yine canımızı çok yakarken, böyle bir maçı ortaya getiren yine kenardan gelen enerji fazlasıydı. Şehmus ile Polonara’nın müthiş çabası takımı uyandırdı.

Vesely-Polonara ikilisi rakibin potaya ataklarını keserken, Şehmus’un çaldığı topları smaçlarla bitirmesi, rakibe panik yaptırdı. Ancak onların farkı, o telaş anlarında Lucic gibi bir silahlarının bulunmasıydı; bir de Fenerbahçe rüzgarı arkasına almışken, Booker’ın savunma zaaflarını kullanmak için anında Rubit’i oyuna alan ve skorun 54-54’ten 62-54’e gelmesini sağlayan bir coachlarının olması. Ne yazık ki Djordjevic tercihleriyle yine sınıfta kaldı. 13 sayılık farkı eriten isimler Polonara ile Şehmus’ken, maç sonunu yine canımızı çok yakan Booker-Vesely düzeniyle ve ikinci yarının büyük kısmında kenarda oturttuğu Henry’le tamamlamayı seçti. Bu kadronun kazanması için gerekli olan ilk şey, savaşmak, enerji, bir de dış şut isabeti! Onları yapacak olanlar da en kritik anları kenarda izledi.

Fener yine sönük