Fenerbahçe Öznur Kablo, normal sezon ve play-off’larda oynadığı 34 maçın tamamını kazandı, sahasında 2-0’a getirdiği final serisinin son maçında ezeli rakibi Galatasaray’ı deplasmanda da devirerek art arda 3, tarihindeki 15. şampiyonluğa ulaştı.

Herbalife Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde, Fenerbahçe Öznur Kablo, final serisinin 3. maçını da 71-56 kazanarak, ezeli rakibi Galatasaray’ı 3-0’la geçti, namağlup şampiyonluğa ulaşmayı bildi.
Sezon boyunca müthiş bir performans sergilemişti Fenerbahçe Öznur Kablo. Kağıt üzerinde kurulan müthiş kadronun hakkını her maçta verdi. Zaten normal sezonu lider bitirdikten sonra play-off serüveni de kayıpsız geçildi. Finalde rakip ezeli rakip Galatasaray olduğunda da kısa süre önce oynanan Euroleague çeyrek finali akıllara geldi. O eşleşmede gülen sarı-lacivertli ekip olmuştu ama sezonun sonu en çok akılda kalacak nokta olacağı için bu maçlar biraz daha önemli hale gelmişti.
İlk iki maçı iki yıldızı McBride ile Iagupova’nın skorerliğiyle galip bitirmişti Fenerbahçe ama takım halinde yapılan savunma da gerçekten sonucu belirleyen etkenlerdendi. Rakip sahada da aynı savumayı tekrar etti Fenerbahçe, özellikle Galatasaray’ın belki de en büyük skor kozu Steinberga’ya adım attırmadı, baştan sona çok üstün oynadı. Stokes’un aldığı 18 ribaunt da final serisinin unutulmazlarındandı.
Galatasaray direndi, mücadele etti, çabaladı ama aradaki kadro farkı çok net ortadaydı. Final stresi, az oyuncuyla oynama yorgunluğu hücumdaki yüzdeyi de düşürünce Fenerbahçe’nin işi biraz daha kolaylaştı.
Tebrik etmek lazım Fenerbahçe Öznur Kablo’yu. Salgın nedeniyle her şeyin birbirine karıştığı sezonda hiç yenilmeden kupayı kaldırmak, gerçekten çok özel olmalı. Ancak yıllardır ara verilmeden kadın basketboluna yapılan yatırım, kulübün gösterdiği ilgi bunun sürpriz olmadığının da ispatı.