Fenerbahçe Öznur Kablo, final serisinin 2. maçında Galatasaray’ı 70-57 yendi, durumu 2-0’a getirdi. Maça yine hızlı giren ev sahibi oldu, McBride ve Vaughn ile skor bularak kontrolü ele aldı. Olcay’dan gelen üçlükle 14-6’da 8 farkı yakalayan Fenerbahçe’nin yaptığı top kayıplarını hızlı hücum sayılarına çeviren Galatasaray 16-14 ile farkı 2 sayıya indirdi, ilk çeyrek 18-14 bitti.
Fenerbahçe de rakibine savunma ile yanıt vermeye başladı ve özellikle boyalı alandaki üretkenliğini kestiği sarı-kırmızılı ekibe karşı hücumda da ilk maçın da yıldızları olan McBride ile Iagupova’nın toplam 27 sayılık katkısıyla müthiş bir seri yakaladı, farkı 37-20’de 17 sayıya çıkardı. İlk çeyrekte yaptığı top kayıplarını sonlandıran ve bu kez rakibe hata yaptırıp hızlı hücumdan skor bulan takım olan ev sahibi, devreyi de 37-22 galip tamamladı.
Galatasaray’ın etkili ismi Steinberga’yı Tuğçe ile çok iyi savunan, hücumda da Olcay’dan aldığı katkı ile arayı daha da açıp, son çeyreğe 58-35 galip girmeyi başaran Fenerbahçe, son çeyreğin başında 60-35 ile maçtaki en yüksek farka ulaştı. Galatasaray, Pelin ile rakibine yanıt vererek farkı biraz eritse de, baştan sona üstün oynayan Fenerbahçe Öznur Kablo, ev sahibi avantajını çok iyi kullanarak final serisinde durumu 2-0’a getirmeyi başardı.
3 galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı seride 3. maç salı günü Galatasaray’ın ev sahipliğinde oynanacak.