Çok sert oynayan Barça’ya karşı ilk yarı hücum performansıyla oyunun içinde kalan temsilcimiz, son çeyrekte verdiği hücum ribauntlarının sıkıntısını yaşadı, 13. yenilgisini tattı. Ancak herkesin aklı maçtan çok, durumu bugün netleşecek olan Çek yıldızımızda kaldı.

THY Euroleague’de 33. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Beko, sahasında konuk ettiği Barcelona’ya 82-73 yenildi. Milano’nun dün kaybetmesi nedeniyle ilk 4 için bu maçın hala bir tesellisi olabilir, son hafta Anadolu Efes, Milano’yu, Fenerbahçe Beko ise Real Madrid’i devirirse yine ilk 4 içinde yer alabilir. Bu nedenle ligin en formda ekiplerinden birisi olan Barcelona karşısındaki yenilgi kabul edilebilir. Ancak Vesely’nin sakatlığı bizi asıl korkutan olay... Temsilcimizin Guduric’in sayılarıyla çok iyi başladığı, 19-13 ile 6 farklı öndeyken Vesely’nin sakatlanmasıyla sarsıldığı, dağılan konsantrasyonla Barcelona’nın ilk çeyreği 26-25 önde kapadığı bir start verildi dün...
O’Quinn’in hücumda etkili bir gün geçirmesi, De Colo’nun ona eşlik etmesi temsilcimizin skorda tutunmasını sağladı ama ilk yarıda 15’te 9 üç sayı isabetiyle oynayan ve özellikle Kuric’ten 4’te 4 katkı alan Barcelona, devreyi 47-42, 3. periyodu ise 62-58 önde kapadı.
Tüm oyuncularından katkı alabilen Barça’nın son periyota daha diri girmesi, zaten Vesely’nin sakatlığı ile sarsılan temsilcimizde enerjinin giderek düşmesi, konuk takımın hücum ribaunt sayısını artırdı, bu da farkı çift hanelere çıkardı ve Fenerbahçe geceyi yenilgiyle kapadı. Bu maç telafi edilir, bunu boş verdik. Yeter ki, ‘Jan’a bir şey olmasın!