Ümit Avcı

Ümit Avcı

umit.avci@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

20. haftanın kapanış mücadelesinde Pınar Karşıyaka sahasında lider Fenerbahçe Beko’yu 102-98 yenmeyi başardı.
Pınar Karşıyaka çift maç haftasından yorgun çıkan rakibine karşı tempoyu yükseltmeyi, koşarak kazanmayı amaçlamıştı ve planlarını ilk dakikadan itibaren uyguladı. Sarı-lacivertli ekip, içeriden Motley’i kullanarak, rakibine yanıt verirken, Calathes, Dorsey ve Wilbekin’den gelen üçlüklerle rakibini yakaladı. Dışarıdan etkili yüzde ile oynamayı sürdüren ve devre sonunda 18’de 9 üç sayı isabetine ulaşan Fenerbahçe Beko, kenardan gelen Biberovic’in de skora katkısıyla soyunma odasına üstün girmeyi başardı.
2. yarıda Pınar Karşıyaka takımı kısaltarak tempoyu biraz daha artırırken, Fenerbahçe de rakibine aynı şekilde yanıt vermeye çalıştı ancak bu düzende Kuzminskas karşısında kısaları kullanması, sarı-lacivertli ekip için büyük bir handikap yarattı. Savunmada Kuzminskas’ın sırtı dönük oyunlarını savunamayan, hücumda da çareyi dış şutlarla arayan Fenerbahçe karşısında, ev sahibi kendi sisteminde ısrarcı oldu, son çeyreğe girilirken skoru lehine çevirdi.
Pınar Karşıyaka, 4 kısalı düzenlerde farkı 9 sayıya kadar çıkarırken, Fenerbahçe Beko’nun dışarıdan bulduğu isabetler olaya heyecan getirse de McCollum ile Brown gibi iki kısaya sahip olma artısını çok iyi kullanan ev sahibi, maç sonunu iyi oynayarak kazanmayı bildi.
Pınar Karşıyaka’da Ufuk Sarıca, yüksek tempo tercihiyle takımına çok önemli bir maç daha kazandırırken, Fenerbahçe Beko’nun 4 kısalı düzende rakibine yanıt verememesi, bu bölümde Hayes ile Biberovic’in kenarda oturması, ilk yarıda sakatlanan Metecan’ın oyuna devam edememesi konuk takımın canını yakan detaylardı.