Siyah-beyazlılar play-off’ta da müthiş işlere imza attı, saha avantajına sahip Bursa ekibini geride bıraktı. Şehmus ve Ercan’ın yıldızlaştığı, Alperen’in de görev başında olduğu maçta rakibine geçit vermeyen Kartal, yarı finalde Anadolu Efes ile eşleşti.

ING Basketbol Süper Ligi çeyrek final serisi 2. maçında TOFAŞ’ı 82-79 yenmeyi başaran Beşiktaş Icrypex, seride durumu 2-0 yaptı, tur atladı.
Bütün sezon o kadar çok konuşuldu ki Beşiktaş, kurulan çok genç kadro, kötü başlanan sezon ancak ardından yakalanan müthiş çıkış... Ligde kalırlar mı diye düşünülen takım adını play-off’a yazdırdı, yetmedi 5. sıraya kadar çıktı. Belki kural hatası itirazında bulundukları TOFAŞ maçında karar lehlerine çıksa, 4. sırada olup saha avantajını da alacaklardı. Belki TOFAŞ’tan saha avantajını alamadı Beşiktaş ama kendisi gibi ligin 2. yarısında yaptığı çıkış ile en çok dikkat çekenlerden birini çeyrek finalde yarış dışında bıraktı.
Bursa’daki ilk maçta 22 sayıdan gelip kazanmak belli ki güvenleri artırmıştı. Maça çok iyi girdi yine Kartal, Şehmus-Ercan ikilisinin başrolü oynadığı ilk çeyrekte 29-20 üstünlüğü yakaladı.
TOFAŞ uzunlarından beklediğini bulamayınca hücumu tamamen kısaların eline bıraktı, Christon ve Phillip ile hep geri dönmeyi başardı ama hücumun en kilit isimlerinden Zubcic’i bir türlü devreye sokamayınca, hamleler hep yarım kaldı. Beşiktaş ise rakibinin Alperen odaklı savunmasına Şehmus ve Ercan ile en kritik yerde cezaları keserken onlara Blackmon da kritik katkı yaptı.
İlk yarıda özellikle savunma sonu bulunan hızlı hücum sayıları kaderi belirlerken, 2. yarıdaki alan savunmasına karşı çok zorlandıkları anda yine Şehmus-Ercan ikilisinden gelen üçlükler, fark 2 sayıya kadar inmişken rakibin direncini net biçimde kırdı.
Seri 2-0, yarı finalist Beşiktaş. Ahmet Kandemir ve öğrencileri çok büyük bir hikaye yazdı bu sezon, bakalım devamı da olacak mı!