Siyah-beyazlılar, ligdeki ilk galibiyetini aldığı Gaziantep’e konuk olduğu mücadelede rövanşı da vermedi. Alperen’in bir kez daha öne çıktığı maçta 12. kez kazanarak rakibini geride bırakan Kara Kartal, play-off yarışında da avantaj elde etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nin iki formda takımını karşı karşıya getiren maçta Beşiktaş Icrypex, Empera Halı Gaziantep’i deplasmanda 84-77 yenmeyi başardı, rakibine 11. yenilgisini tattırırken, 12. galibiyetine ulaşıp play-off yarışında öne geçti.
İlk çeyrekte boyalı alanı çok iyi savunan Gaziantep, hücumda da Simpson ile skor üretti. Beşiktaş da rakibine Blackmon-Emir ikilisiyle yanıt verince ilk periyot 18-18 bitti.
Beşiktaş’ın bu sezonki iki yıldızı Şehmus ile Alperen ilk çeyrekte saha içi isabet bulamamıştı ama 2. periyodun açılışını onlar yaptı. Özellikle Alperen, Jaiteh ile girdiği zaman zaman da sertleşen düelloda üstünlüğü ele geçirdi. Uzun bir sakatlıktan dönen Ercan Osmani de kenardan gelip çok iyi katkı verince, bu ikili ile boyalı alan hakimiyeti Beşiktaş’ın oldu, siyah-beyazlı ekip, devre sonunda skoru 48-34’e taşıdı.
2. yarının başında Antep’ten bir savunma hamlesi geldi ve ev sahibi farkı 4 sayıya indirdi. Ancak yapılan top kayıplarını hemen hızlı hücum sayılarına dönüştüren Beşiktaş, farkı 15 sayıya kadar yükseltti, son çeyreğe 69-54 galip girdi.
Beşiktaş’ın da zaman zaman oyun kurucu pozisyonunda yaşadığı sıkıntı ve top kayıplarının artması ev sahibini bir kez daha umutlandırdı, dış atışlardan gelen isabetler skoru 79-73 yaptı. Ancak Ahmet Kandemir’in öğrencileri daha fazlasına izin vermedi, çok kritik galibiyet geldi.
Beşiktaş için bu maçtaki en büyük kazanımları, hem Alperen’in bireysel hem de takım olarak stresli anları aşabilmeleriydi. Jaiteh düellosunda Alperen’in sakin kalması, iki kez farkın azaldığı bölümde Beşiktaş’ın ayağa kalkması, genç kadrodan beklenenin çok daha fazlasıydı.